İstanbul'da 'uzaylı görüldü' bombası

Kumburgaz'daki bir site bekçisinin çektiği görüntüler, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nin 'Dünyada ilk defa 2 dünya dışı varlık görüntülendi' açıklamasıyla basına dağıtıldı.

İstanbul'da 'uzaylı görüldü' bombası
İstanbul'da 'uzaylı görüldü' bombası
GİRİŞ 17.01.2008 16:20 GÜNCELLEME 17.01.2008 16:20
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan'ın, kafaları karıştıran görüntülerle ilgili 'Dünyadaki bazı madenler veya altınlar için geliyor olabilirler' sözleri, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Gökyüzüne yansıyan ışıkların defalarca UFO diye lanse edildiği İstanbul'da, çekilen yeni görüntüler şaşkınlığa neden oldu. Kumburgaz'da bir sitenin bekçiliğini yapan Yalçın Yalman tarafından çekilen görüntülerde, ışıklı cismin içerisindeki 2 silüet dikkat çekerken, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi söz konusu görüntüleri 'Dünyada ilk defa 2 dünya dışı varlık görüntülendi' açıklamasıyla basına dağıttı.

Dedeman Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında, görüntüleri kaydeden bekçi Yalçın Yalman ve olaya tanıklık ettiklerini öne süren sakinlerinin yanı sıra Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan ile Sirius Bilim Kurulu Temsilcisi Dr. Seçkiner Görgün de hazır bulundu.

Toplantı öncesinde, Yalman tarafından kaydedilen 22 dadikalık görüntü basın mensuplarına izletildi. Görüntünün izlenmesinin ardından söz alan Yalman, gece bekçiliği yaptığını ve bu nedenle gece sık sık UFO gördüğünü iddia etti. Yalman, 'Yenikent Sitesi'nin bekçiliğini yapıyorum. Daha once de UFO görmüştüm ama kameram olmadığı için çekim yapamadım. Sık sık geldiği için UFO'yu görüntülemek için kamera aldım. Bir gece aynı cismi fark ettim. Site sakinlerinden bazılarıyla birlikte ışığın geldiği sahile doğru gittik. Kameramı, ışığın geldiği yöne doğru yakınlaştırdım. Saat 03.00-05.00 sıralarında bir süre çekim yaptım. 2007 Haziran ayından Kasım ayına kadar çektiğim görüntüler, şu ana kadar dünyada çekilen en net ve belirgin UFO görüntüleridir' dedi. Amacının bu yolla para kazanmak olmadığını ifade eden Yalçın Yalman, 'Yaz aylarında sık sık belli saatlerde geliyorlardı. Gece bekçisi olduğum için hep görüyordum. Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ile görüştüm. Görüntüleri izlettim. Onlar da şaşırdı. Beni tebrik ettiler fakat keşke tripot kullanıp daha sağlıklı çekseydin diyerek eleştirdiler' ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, dünyada ilk defa 2 dünya dışı varlığın görüntülendiğini söyledi. Akdoğan, 'Tüm dünyada büyük yankı uyandıracak ve dünya UFO literatürüne 'en önemli UFO görüntüleri' şeklinde geçecek olan bu olağanüstü görüntülerde UFO'ların fiziksel formları ve ayın ışığından yansıyan metalik parlak yüzeyleri ve maddesel yapıları çok net bir biçimde görülmektedir. Daha da önemlisi bu görüntülerin yakın planlarında UFO'nun içinde bulunan 2 dünya dışı varlığın silüeti belirgin bir biçimde ortaya çıkmaktadır. İstanbul Kumburgaz'daki Yenikent Sitesi'nde yaşayan bir düzineye yakın site sakininin tanıklığında yaşanan ve site bekçisi Yalçın Yalman tarafından 22 dakika süreyle filme alınmış olan bu olağanüstü görüntülerin bir bölümünde 3 cisim birden aynı karede filme alınmıştır' dedi.

Görüntüleri 'tarihi' olarak nitelendiren Haktan Akdoğan, 'Dünyada ilk defa gerçekleşen 2 dünya dışı varlığın yer aldığı bu tarihi UFO görüntülerinin dünya UFO literatüründe dünya dışı varlıkların da görüntülendiği ve bundan sonra da benzer olayların yaşandığı yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz' diye konuştu.

Toplantı sonunda basın mensuplarının 'Neden geliyor olabilirler' sorusu üzerine Akdoğan'ın 'Dünyadaki bazı madenler veya altınlar için geliyor olabilirler' demesi tartışmalara neden oldu. Bunun üzerine basın mensupları, '30 yıldır aynı şeyler söyleniyor' diyerek açıklamaları eleştirdi.

YORUMLAR 37
 • Slim Shady 15 yıl önce Şikayet Et
  türban sorunu yüzünden üniversiteye giremeyen uzaylılar. Türkiye ye gelmişler sanki bizde türban yasağı yokmuş gibi
  Cevapla
 • İSMET DEMİR 15 yıl önce Şikayet Et
  Kedidir KEDİ. her gördüğün bıyıklıyı babanmı saandın:) uzaylılarda yatırım için memlekete gelmiş:) hakiki dış yatırım bu, dünya dışından:) acaba uzaylılar hangi milletten:) kendi dünyalarındaki madenlermi bitti:) Muarrem ayına davetlimi gelmişler :)
  Cevapla
 • alize ali 15 yıl önce Şikayet Et
  tekrar tekrar baktım . veee kesinlikle camdan tencere kapağı bekçi arkadaş galiba ufoyu yani kapağı üstten komplike bi bakışla görüyor hiç yeryüzünden kamera ile çekilmiş bi görüntü gibi durmuyor üzerinde sadece ışık oyunları yapmış abi senin uzaylılar mutfağına girmiş yavv :))))
  Cevapla
 • mete tarımcı 15 yıl önce Şikayet Et
  altın ve maden. abi ben bu Haktan a bayılıyorum yaa,adam maden için gelmişler filan diyo,bu kadar iyi yorum yapılır yani :)
  Cevapla
 • İsmet Yıldırım 15 yıl önce Şikayet Et
  Ufo gerçektir.. 51. Bölge diye birşey var. ABD\'nin ulusal sırlarından bir tanesidir. İnternette lütfen araştırın ve bulun. Youtubeda inanılmaz uzaylı otopsi videoları vardır üstelik bunlar manyetik görüntülerdir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Finlandiya ve İsveç'ten son dakika NATO açıklaması!
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten konsoloslukların kapatılmasına tepki