Tuba Vural Çokal kimdir? İYİ Parti'den istifa eden Tuba Vural Çokal biyografisi

İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal kimdir? Genel Başkan Yardımcısı olan ve partiden istifa eden Tuba Vural Çokal aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte yaptığı açıklamalarla gündem olan Tuba Vural Çokal biyografisi

 Tuba Vural Çokal kimdir? İYİ Parti'den istifa eden Tuba Vural Çokal biyografisi
Tuba Vural Çokal kimdir? İYİ Parti'den istifa eden Tuba Vural Çokal biyografisi
GİRİŞ 13.02.2020 11:20 GÜNCELLEME 13.02.2020 11:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tuba Vural Çokal 1973 yılında senesinde Antalya'da dünyaya geldi. Çocukluk yılları Manavgat’ta geçmiştir. İlköğretim ve Ortaokulu Çağlayan İlköğretim Okulunda tamamlamıştır.Üniversite eğitimini Göz Hastalıkları Uzmanı ve Fizyolog; Trakya Üniversitesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsünün Fizyoloji Ana Bilim Dalında tamamlayan Tuba Vural Çokal sağlık sektörüne atıldı.

ABD'de Baylor Üniversitesinde (Methodist) glokom üzerine, Hindistan'da Chennai'de Agarwal Hastanesinde katarakt cerrahisi üzerine çalıştı. İstanbul Hastanesinde Göz Hekimi, Şişli Göz Nurunu Koruma Vakfında Başhekim, Side Anadolu Hastanesinde Uzman Hekim olarak görev aldı. 2007 yılından beri kendi kliniğinde görev yaptı.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen evli ve iki oğlu olan Tuba Vural Çokal’ın eşide kendisi gibi doktordur.

SİYASİ KARİYERİ

İyi Parti 27. Dönem Antalya milletvekili ve aynı zamanda Genel Başkan Yardımcısı olan Tuba Vural Çokal “Eğer emekler kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum bir siyasi partide alışkanlık haline geldiyse, ne yazık ki ülkeye ümit olamaz, yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Türk milliyetçiliğini daha etkin ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener'in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol beklentileri karşılayamamıştır. En önemlisi şahsımı Antalya seçmeni seçmiştir. Antalya dışında zorlama bir siyasetin Antalya'ya dayattığı bu siyasal durumun adı üzüm yemek değil, bağcı dövmektir. Bağban olarak çekiliyor, dağdan gelenlerin önünü açıyoruz.” açıklamasında bulunarak görevinden istifa etti.

ETİKETLER
kimdir iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Halime 9 ay önce Şikayet Et
    Ah be Sayın vekilim sizin ne işiniz vardı siyasette siz çok mükemmel göz doktoruydunuz.İnsanlara hizmet etmek varken ne işiniz var ankarada
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Paris sokaklarında meydan savaşı: Polisten göstericilere şiddet
Sağlık Bakanı Koca'dan Covid-19 aşısıyla ilgili açıklama