Ankara Büyükşehir Belediyesi bunu da yaptı! Gazi ve şehit aileleri ayakta!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV), işlettikleri mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesine (ABB) ait otoparkın, 100-150 personel ve iş makineleriyle basıldığını iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bunu da yaptı! Gazi ve şehit aileleri ayakta!
Ankara Büyükşehir Belediyesi bunu da yaptı! Gazi ve şehit aileleri ayakta!
GİRİŞ 17.02.2020 19:03 GÜNCELLEME 17.02.2020 19:09
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Vakftan yapılan yazılı açıklamada, ABB'nin Emek semtindeki otoparka ilişkin basın duyurusunun gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

MANSUR YAVAŞ SEÇİM ÖNCESİ VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI

Açıklamada, belediyenin, "Vakıfla görüşmelerin sürdüğü, otoparka alternatif yer önerisinde bulunulduğu ve Büyükşehir Belediyesinin vakfa yönelik desteğinin süreceği" yönündeki beyanlarının hayal ürünü olduğu kaydedildi. "Sayın Mansur Yavaş seçim öncesi vakfımızı ziyaretinde bahse konu otoparkı ruhsatlandıracağı sözünü bizzat kendisi verdiği halde, bu sözlerini tutmamıştır." ifadelerine yer verildi.

Vakıf Başkanının siyasi tercihlerinin, belediye yetkilileri tarafından sorgulandığı ve şehitlerin davasının siyasi bir davaya çevrildiği iddia edilen açıklamada, vakfa yönelik üzeri örtülü tehditte bulunulduğu öne sürüldü. 

"OTOPARKI İŞ MAKİNESİYLE BASMAK DENSİZLİKTİR"

"Şehit ailelerinin işlettiği otoparkı 100-150 personel ve birçok iş makinesiyle basmak densizliktir." ifadelerinin yer aldığı açıklamada, vakfın ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, gazilerin ağırlanması, şehit yakınlarına yönelik maddi ve manevi desteklerin hız kesmeden süreceği vurgulandı.  

ABB'DEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜGŞAV'ın işlettiği Çankaya ilçesi Kırım Caddesi 96 numaradaki taşınmaz hakkında  "Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazilerin ve Şehit Ailelerinin İşletmesine El Koydu" haberlerinin ardından cumartesi günü açıklama yapılmıştı.  

Söz konusu arsanın, yeşil alan olarak kullanılması için hibe edildiğine işaret edilerek, "Bu arsanın, TÜGŞAV Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfını Denetleme Gıda Tic. A.Ş. tarafından iş yeri açma ve çalışma yönetmeliğinin 6. maddesine aykırı olarak ruhsat alınmadan otopark olarak faaliyete geçirildiği tespit edilmiştir. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerinin park inşaatı çalışmaları devam eden ilgili alanın otopark olarak kullanılması mümkün görülmemektedir. Park inşaatı tamamlandıktan sonra halkımızın istifadesine sunulacaktır." açıklamasında bulunulmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  rüşvet ne oldu yavaş yavaş
  Cevapla
 • ne geçti elinize 1 yıl önce Şikayet Et
  otopark aştinin tam karşısında emek mahallesinde bulunuyor. iş makineleri ile otoparkı kullanılmayacak vaziyetete getirmişler
  Cevapla
 • öner 1 yıl önce Şikayet Et
  yalan dolan palavra ile seçimleri aldılar, chpye güvenin hali budur
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın yavaş görüp göreceginiz son 4 dört yıl daha mümkün deyil ....
  Cevapla
 • fikriye 1 yıl önce Şikayet Et
  istanbuldaki otopark gibi bu da hdpye yani pkklıları gidecek demekki, chp hdp için çalışıyor bir de Atatürkün partisiyiz diye Atatürk sömürüsü yapıyorlar. Atatürkün mücadele ettiği zihniyet Atatürkün partisini ve mirasını ele geçirdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! En korkunç gün
Etrafı dağlarla çevrili gizemli 'ölüler şehri' 2 bin 350 yıllık