Elazığlı depremzede: Sözlerimi çarpıttılar

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından yaptığı konuşma çarpıtılan depremzede Sultan Tarınç, "Biz devletimizin düşmanı değiliz. Ben o an için o ruh haliyle ne dediğimi bile bilmiyorum" dedi. "Devletime teşekkür ediyorum" diye konuşan Tarınç, sözlerinin başka yöne çekildiğini vurguladı.

Elazığlı depremzede: Sözlerimi çarpıttılar
Elazığlı depremzede: Sözlerimi çarpıttılar
GİRİŞ 18.02.2020 12:06 GÜNCELLEME 18.02.2020 12:06
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Elazığdepremzede Sultan Tarınç, devletin yardımlarına ilişkin sosyal medyada yer alan açıklamaları çarpıtıldığı için büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Tarınç, yaptığı açıklamada, merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde 14 kişinin hayatını kaybettiği binanın da bulunduğu Dilek Sitesi'ndeki farklı bir blokta oturduğunu belirtti. Depremde oturdukları bina yıkılmadığı için Allah'a şükrettiklerini ifade eden Tarınç, "Depremde oturduğumuz bina ağır hasar aldı, ilk geceden evlerimiz mühürlendi, bir daha evimize giremedik. Depremin 4. günü evimize girebilmemiz için 2 saat izin verildi, 'evi 2 saatte boşaltacaksınız' dediler. Biz içeri girince bina tekrar sallanmaya başladı. Bunun üzerine dışarıdan 'Evlerinizden çıkın.' diye bağırdılar, biz de tekrar dışarı çıktık." diye konuştu.

"O RUH HALİYLE NE DEDİĞİMİ BİLE BİLMİYORUM"

Tarınç, depremde hem kapı komşularını kaybettikleri hem de içerisindeki tüm eşyaları ile evlerinden oldukları için büyük bir moral bozukluğu yaşadıklarını dile getirdi. Böyle bir ruh haliyle dışarı çıktığı esnada kendisine uzanan mikrofona bazı söylemlerde bulunduğunu aktaran Tarınç, şöyle devam etti: 

"O gün o kargaşada ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bizi bir muhtarlığa yolluyorlardı, bir AFAD’a yolluyorlardı, bir başka yere yolluyorlardı. Bize doğru bir cevap veremiyorlardı, psikolojimiz de bozulmuştu. Zaten dışarıda soğuktaydık. O yüzden bir an için orada bir basın mensubu çıktı karşıma, bir mikrofon tuttu. Ben de o anki ruh haliyle öyle bir açıklama yaptım. Benim yaptığım ilk konuşmadan dolayı devletimin üstüne çok yüklenmişler. Biz devletimizin düşmanı değiliz. Ben o an için o ruh haliyle ne dediğimi bile bilmiyorum."

SÖZLERİMİ BAŞKA YÖNE ÇEKTİLER

Tarınç, devletin tüm imkanlarını Elazığ'daki depremzedeler için seferber ettiğini ancak kendisinin henüz kendilerine ulaşmayan yardımlardan dolayı aceleci davranarak şikayette bulunduğunu vurguladı.

Yaptığı açıklamayı sosyal medyadaki bazı çevrelerin fırsata dönüştürerek devlete yüklendiğini, kimilerinin ise "devlet düşmanı" diye kendisini eleştirdiğini aktaran Tarınç, bir anlık öfkeyle sarf ettiği sözlerin başka yerlere çekilmemesi gerektiğini vurguladı. Tarınç, şunları kaydetti:

"Ben devletime teşekkür ediyorum, devletim sesimi duydu ama insanlar sözlerimi başka yöne çektiler. Benim hakkımda kötü konuşanlara da suç duyurusunda bulunacağım, ondan sonra kim ne yaparsa yapsın. Rabb'im bizlere böyle acılar bir daha yaşatmasın, devletimize ve milletimize zeval vermesin."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
sultan tarınç
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • zafer gülten 4 ay önce Şikayet Et
  onun adı yaşar,karokolda doğru söyler mahkemede şaşar demişler....anlıyana
  Cevapla
 • Kadir 4 ay önce Şikayet Et
  Suç duyurusunun takipcisi olacağım.
  Cevapla
 • Milli Vatansever 4 ay önce Şikayet Et
  Gaza gelmis hanimefendi. Yaziklar olsun. Sanki depremi devlet yapmis. Suur eksik. Sükür yok. Bit suriyedekilerin haline baksa anlar ama yok anlamamis.
  Cevapla
 • Zangoç 4 ay önce Şikayet Et
  Sabır önemlidir susmayı bilmek erdemdir
  Cevapla
 • Fuzuli 4 ay önce Şikayet Et
  Devlet yardım yapacak korkma abla, hep haleti ruhiyemiz böyle, sabır yok fevri hareket var, menfaat olunca da hemen farklı konuşma var. Yöneticiler bizim aynamız biz nasılsak öyle yönetileceğiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Erdoğan talimat vermişti! Yarı fiyatına çiftçilere verilecek