'Gezi' kararı sonrası AK Parti'den peş peşe açıklamalar

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada mahkemenin verdiği beraat kararını değerlendirdi. Turan, "Gezi olaylarında yaşanan Vandalizm'i, saldırganlığı, terör örgütünün açılan sözde flamalarını unutamayız." dedi.

'Gezi' kararı sonrası AK Parti'den peş peşe açıklamalar
'Gezi' kararı sonrası AK Parti'den peş peşe açıklamalar
GİRİŞ 18.02.2020 19:06 GÜNCELLEME 18.02.2020 20:18
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin yargılanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kararına rdından önemli açıklamalarda bulundu.

Yargı kararının her şeyin üzerinde olduğunu belirten Turan, "İşimize geldiğinde 'doğru', işimize gelmediğinde 'yanlış' deme lüksümüz yok. Ancak Gezi olaylarında yaşanan Vandalizm'i, saldırganlığı, terör örgütünün açılan sözde flamalarını unutamayız." diye konuştu.'MİLLETİN VİCDANINDA MAHKUMİYETTİR'

 

Kararın, Gezi Parkı olaylarını, tarihe düşülen kara bir leke olmaktan çıkarmayacağını söyleyen Turan, "Gezi davasında delil yetersizliği gibi hukuksal konulardan dolayı karar verilse de milletin vicdanındaki yeri mahkumiyettir." değerlendirmesinde bulundu.

'GEZİ OLAYLARI BAŞARIYA ULAŞŞAYDI...'

Türkiye'nin, o dönem gerek ekonomik gerekse toplumsal anlamda ciddi yaralar aldığını vurgulayan Turan, "Reform süreçlerini yavaşlatan Gezi olayları yaşanmasaydı, Türkiye bugün farklı gündemleri konuşuyor olacaktı. Gezi olayları başarıya ulaşsaydı, hükümetlerin sokakta kurulacağı bir dönem yaşayacaktık. Bunu Mısır ve benzeri ülkelerde gördük. Bu karar, bunları bize unutturmayacak." diye konuştu.

Mahkeme kararının FETÖ'nün desteğini, dış güçlerin para transferini, yabancı yayın kuruluşlarının algı oyunlarını aklayamayacağını dile getiren Turan, şunları kaydetti:

"Bu konudaki duruşumuz nettir. Kararı olumlu ya da olumsuz bulmaktan ziyade, yaşananların bir hak aramaktan, bir çevre duyarlılığından fazlası olduğu, başka niyetlere hizmet ettiği herkesin malumudur. Mahkeme kararı kimi zaman vicdanlarda yer bulur kimi zaman yer bulmaz. Dava süreci henüz tamamlanmadı. İtiraz hakkı var. Kaldı ki beraat kararları, suçun olmadığı yönünde değil, delil yetersizliğine dayandırıldı."

MAHİR ÜNAL: HEPİMİZ BİLİYORUZ...


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal kararla ilgili ''Hepiniz oradaydınız ve her şey siz oradayken oldu. “Meselenin ağaç olmadığını” hepimiz biliyoruz. Yargı kararına saygılıyız fakat hiçbir yargı kararı, günlerce süren şiddet eylemlerini, “hükümeti devireceğiz” naralarını, bu kadar yıkım, yakım ve yağmayı aklamaz.'' ifadelerini kullandı.
 

YAZDIR
YORUMLAR 77
 • veli 5 ay önce Şikayet Et
  ha şöyle cesaretli olun biraz ağa babaları ile gelsinler siz dik durun yeterki... biz nöbetteyiz..
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Yav arkadas bu nasıl memleket müebbet ile yargılanan adamlar beraat ediyor. Bu nasıl yargı. Bu nasıl adalet bu kaçıncı. Ya suçlayanlarda sorun var yada yargılayanlarda. Veya kanunlarda.
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  FETÖnün daha bitmediğinin en büyük kanıtı. daha çok işimiz var. bu hainlerin derhal sepetlenmesi elzemm..
  Cevapla
 • vatan 5 ay önce Şikayet Et
  bu yargıya sayygılı değiliz kimse kusura bakmasın.ne olduğu alenen gözükmektedir.hakim görmüyorsa halk görüyor.
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir adalet? Hakimler neden bu kadar korkak ve basiretsiz. Sn. Hakimler, geziden hiç mi rahatsız olmadınız? Hain ve satılmış itleri hukuk adına kollamak sizlerinde hukuk adamı olmadığınızı gösteriyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Erdoğan'dan altın, dolar ve ekonomi açıklaması
Merkez Bankası'ndan yeni adım: Yarıya düşürüldü