İletişim Başkanı Altun'dan Almanya'daki saldırıya sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Almanya'nın Hanau kentinde Türklere yönelik düzenlenen saldırıya ilişkin "Hanau saldırısına dair soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesini ve saldırının tüm faillerinin yakalanarak en sert şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz!" dedi.

İletişim Başkanı Altun'dan Almanya'daki saldırıya sert tepki
İletişim Başkanı Altun'dan Almanya'daki saldırıya sert tepki
GİRİŞ 20.02.2020 12:45 GÜNCELLEME 20.02.2020 12:46

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

 

Hanau'da gerçekleştirilen saldırılar, Avrupa’da yükselen ırkçılığın, İslam karşıtlığının ve aşırı sağ eğilimlerinin hangi boyutlara geldiğini tekrar gözler önüne sermiştir. Saldırıyı lanetliyor; hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.

Avrupa’da maalesef sıklıkla karşılaştığımız ırkçılık temelli bu şiddet sarmalının son bulmasını temenni ediyor, Hanau saldırısına dair soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesini ve saldırının tüm faillerinin yakalanarak en sert şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz!

 

 

ÇAVUŞOĞLU: IRKÇI MOTİFLİ BİR SALDIRI OLDUĞU SÖYLENİYOR

Bakan Çavuşoğlu, Almanya'nın Hanau kentinde iki iş yerine düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin de resmi açıklamaları beklemek gerektiğine işaret ederek, "İlk gelen bilgilere göre, tam nihai bir şekilde kesin söylemek doğru değil ama ırkçı motifli bir saldırı olduğu söyleniyor. Nihai açıklamayı bekleyeceğiz." diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
NASA’da çalışan bilim insanı gizemli ışıkları açıkladı
İstanbul'da hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek? İşte ilçelerin listesi...