PKK çözülürken anneler güçleniyor! Bir aile daha katıldı

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 171'inci gününe girerken evlat nöbetine bir aile daha katıldı. 2015 yılında terör örgütü mensupları tarafından uyuşturucu madde verilerek dağa kaçırılan Mehmet Emin Alkan'ın kardeşi oturma eylemine katıldı.

PKK çözülürken anneler güçleniyor! Bir aile daha katıldı
PKK çözülürken anneler güçleniyor! Bir aile daha katıldı
GİRİŞ 20.02.2020 15:35 GÜNCELLEME 20.02.2020 15:43

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbetine bir aile daha katıldı. Çınar ilçesinde ikamet eden ve Diyarbakır’a gelerek HDP il başkanlığı önünde eyleme katılan Mehmet Nur Alkan, 2015 yılında kardeşi Mehmet Emin Alkan’ın uyuşturucu madde verilerek kandırılıp dağa kaçırıldığını belirterek kardeşinin bir an önce geri gelmesini istedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbetine bir aile daha katıldı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde ikamet eden Mehmet Nur Alkan HDP il binası önüne gelerek kardeşi Mehmet Emin Alkan için oturma eylemine katıldı. Kardeşi Mehmet Emin Alkan’ın 2015 yılında terör örgütü mensupları tarafından uyuşturucu madde verilerek dağa kaçırıldığını belirten Mehmet Nur Alkan, "Kardeşim 16 yaşındaydı, terör örgütü mensupları tarafından uyuşturucu madde verilerek kandırıldı. Daha sonra kendisini kandırdılar ve dağa kaçırıldılar. Geçtiğimiz yıl kardeşim beni aradı ve ‘beni kurtarın, beraberimde 2 kişi daha var onlarda kaçıp kurtulmak istiyorlar' dedi. Ardından kendisinden haber alamadım. Kardeşim beni görüyor ve izliyor ise kaçıp teslim olmasını ve güvenlik kuvvetlerine sığınmasını istiyorum. Kardeşim gelinceye kadar oturma eyleminde olacağım" dedi.

 

 

Alkan daha sonra HDP önündeki ailelerin evlat nöbetine katıldı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Pakistanlı bakanlar, Pakistan ile Hindistan arasındaki Keşmir Kontrol Hattı'nı ziyaret etti
Bilim adamlarının çözemediği Türkler! 145 yıl yaşıyorlar!