Metin Feyzioğlu hakim ve savcıları uyardı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Yargı Reformu Paketi içerisinde yer alan 'Ceza Muhakemesindeki Seri Muhakeme Usulü' konulu seminere katılmayan hakim ve savcılara tepki gösterdi. Feyzioğlu "Bilgi edinmek bir gayret gerektirir. Bilmeden özgüven sahibi olmak da çok tehlikelidir" dedi.

Metin Feyzioğlu hakim ve savcıları uyardı
Metin Feyzioğlu hakim ve savcıları uyardı
GİRİŞ 21.02.2020 19:10 GÜNCELLEME 21.02.2020 19:26
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Ardahan’da Barolar Birliği tarafından düzenlenen "Ceza Muhakemesinde Seri Muhakeme Usulü" konulu seminer öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, seminere katılmayan hakim ve savcılara tepki gösterdi. Feyzioğlu, "'Seri muhakeme' ve 'basit yargılama' Yargı Reformu Paketi içerisinde yer alan önemli bir başlık. Meslektaşlarımız bu konuda muhakkak suretle bilgilenmesi lazım, o amaçla buradayız" ifadelerini kullanarak "Sizin vasıtanızla bir talebim var, öncelikle Ardahan emniyetine çok teşekkür ederim. Bu konuyu izlemeye gelmiş çok sayıda emniyet mensubu var. 30 yıllık ceza hocasıyım. Bildiğim bir konu. Hakim ve savcılarımız daha önce de yapılan bir seminere iltifat etmediler. Şuanda da bir tek hakim, bir tek savcı yok. Bilgi edinmek bir gayret gerektirir. Bilmeden özgüven sahibi olmakta çok tehlikelidir. Biliyorlarsa hiçbir itirazım yok. Fakat uygulaması yeni başlayan bir husus? Kanunun yazımında bulunmuş bir kişinin, bir ceza profesörünü geçtim, TBB Başkanının geldiği bir toplantıya, ya da 2 hafta önce Yargıtay üyelerinin Ardahan'a kadar gelip verdiği bir seminere 'hakimlerimiz katılmalıydı' diye düşünürüm. Öğrenmekten çekinmesinler. Ya da bildiklerini tekrar etmekten de insanların çekinmemesi lazım. Buradan da bu mesajı ben ileteyim. Hiç kuşkusuz ki aynı mesajı hakimler ve savcılar kurulumuza da ileteceğim." şeklinde konuştu.

Ardahan Barosunun kendine ait bir binaya sahip olması gerektiğini belirten Feyzioğlu, "Bina sadece baromuza değil, Ardahan'a da büyük katkıda bulunmuş olacak. Türkiye'nin farklı yerlerinde 600 bin Ardahanlı var. Burada yaşayan Ardahanlı sayısı daha az. Onlardan destek almaya hazırız. Veya aile isimlerini yaşatacak Ardahanlı varsa, kurulacak olan binaya kendi isimlerini de verebiliriz. Ardahan'a özgü eski taş ev şeklinde." dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Ramazan 5 ay önce Şikayet Et
  Hakim ve savcılarımızın yeni gelişme ve bilgiye ihtiyacı yok.onlar herseyi biliyor ve doananımlıdır.
  Cevapla
 • osman 5 ay önce Şikayet Et
  Onlar polislerin de bulunduğu bir ortamda eğitim almayı aşağılık vesilesi gördükleri için katılmamışlardır. Yakınen biliyorum ki hepsi adalet bakanlığı koridorlarında ne kadar dindar, vatansever olduklarını "kanıtlayarak" göreve alınıyorlar ancak işte tevazu, liyakat çabası denildiğinde zerresine rastlayamazsınız üzerlerinde.. Ancak bu yalnız onların sorunu değildir, onlar da milletin çocukları elbette. Malesef milletimizde var bir yerlere gelince gerisini unutma hastalığı.
  Cevapla
 • AnDRoMeDa 5 ay önce Şikayet Et
  artik yeni anayasa istiyoruz. caydirici gercek cezalar...
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Bazı Hakim ve Savcıların bilgiye ihtiyacı yok çünkü onlar yasalara göre değil bazı yerlerden aldıkları talimatlara göre karar veriyorlar.
  Cevapla
 • Keskinli 5 ay önce Şikayet Et
  Helâl olsun Sayın Feyzioğlu'na.. VATAN SEVERLİK BUDUR, kör taasup değil!..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Boş varille bakın ne yaptı! Şaşıracaksınız...
Yunanistan'dan Türkiye itirafı