İletişim Başkanlığından koronavirüs açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı, Çin'de ortaya çıkan koronavirüs hakkında açıklama yayınladı.

İletişim Başkanlığından koronavirüs açıklaması
İletişim Başkanlığından koronavirüs açıklaması
GİRİŞ 23.02.2020 22:41 GÜNCELLEME 23.02.2020 22:49
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan COVID-19 (Yeni Koronavirüs) salgınıyla ilgili Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşları vasıtasıyla gereken bütün önlemleri almaktadır.

Salgının ülke sınırları içerisine bulaşmaması için tüm çalışmalar ve tedbirler titizlikle yürütülmektedir. Elde edilen en güncel verilere göre, ülkemizde herhangi bir COVID-19 (Yeni Koronavirüs) vakası görülmemiştir.

''KORONAVİRÜS VAKASINA RASTLANDIĞI İDDİALARI GERÇEK DEĞİLDİR''

Konu ile ilgili birtakım sosyal medya mecralarında yer alan, Türkiye’de COVID-19 (Yeni Koronavirüs) vakalarına rastlandığına yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Medya kuruluşlarımızın, medya mensuplarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere resmi kaynakları dikkate almaları, bunun dışında konu ile alakalı yapılan açıklamalara ya da ortaya atılan iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Konu ile ilgili gelişmeler yetkili makamlarımızca gerek görüldüğü anda tüm kamuoyu ile paylaşılmaktadır. İlgili süreç Başkanlığımızca da azami hassasiyetle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • said 4 ay önce Şikayet Et
    cimerle iletişim kuramıyorum
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Vatandaşın şikayeti karşılık buldu! Bankalara 330 milyon lira ceza kesildi
Vatandaşın Ayasofya mutluluğu! Gözyaşları içinde anlattılar...