'Sürprizim var' dedi, öldürdü!

Eskişehir’de nişanlısını öldüren 22 yaşındaki Zehra A.’nın, bir önceki nişanlısını da yaraladığı ortaya çıkarken, mahkemeye çıkartılan şüphelinin öldürdüğü Emrah Öztürk için, “Bana yanaşmaya çalıştı. Aramızda boğuşma olunca boğazından yaraladım” dediği iddia edildi.

'Sürprizim var' dedi, öldürdü!
'Sürprizim var' dedi, öldürdü!
GİRİŞ 25.02.2020 15:46 GÜNCELLEME 25.02.2020 15:47
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Eskişehir Aşağıçağlan Mahallesi Kent Ormanı’nda bir erkek cesedi bulunduğu ihbar alan jandarma ekipleri, olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Yapılan araştırma neticesinde Emrah Öztürk (28) ile nişanlısı Zehra A.'nın (22) öğle saatlerinde Kent Ormanına girdiği ve yaklaşık yarım saat sonra Zehra A.'nın ormandan tek başına çıktığı güvenlik kameralarından tespit edildi.

 

 

Emrah Öztürk hakkında ailesinin Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp ilanında bulunması nedeniyle Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada, nişanlısı Zehra A.'nın bilgilerine ulaşıldı. Telefona cevap vermeyen Zehra A., olayın ertesi günü Antalya otobüsüne binmek üzereyken jandarma ve polis ekiplerinin düzenlediği ortak çalışmayla yakalandı.

HEM ÖLDÜRDÜ HEM DE ARAMAYA ÇIKTI

 

 

Olay sonrasında Zehra A.’nın olay sonrasında nişanlısının evine gittiği öğrenildi. Burada olayı saklayan Zehra A.’nın aile ile birlikte kayıp olan nişanlısını aradığı, aileyi yakında bulunan mezarlığa yönlendirdiği öğrenildi. Olay sonrasında ise Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yakalanan şüphelinin ilk ifadesinde Antalya’ya dinlenmek için gitmek istediğini söylediği ortaya çıktı.

İLK NİŞANLISINI YARALAMIŞ

Olay sonrasında gözaltına alınan şüpheli Zehra A., jandarma ekiplerine verdiği ifadeyi sevk edildiği adliyede değiştirdi. Zehra A.’ın jandarmada verdiği ilk ifadede, ‘Ormana gittik. Orada 'gözlerini kapat, sana bir sürprizim var' dedim. Gözlerini kapattıktan sonra ilk önce karnından, ardından yere düşünce diğer yerlerinden bıçakladım. Ölmeyince boğazını kestim’ dediği öğrenildi.

Ancak Zehra A., adliyede verdiği ifade de ise ‘Bana yanaşınca boğuşmaya başladık. Bu sırada boğazından yaraladım’ dediği belirtildi. Zehra A., adliyede verdiği ifadenin devamında ise, “Daha önce başımdan bir nişan geçti. O nişanı attım. Orada da nişanlımı bir araba içinde yaraladım. ikinci kez Emrah ile nişanlandık. Bununla da olmayacağını söyledim. Ancak ailem bana nişan atarsam ölümün çıkacağını söyledi. Aile baskısı olmuştu. İki aile de nişanı atmaya razı değil. Emrah bana, ‘Mezarlığa seni götürüyorum’ deyip kent ormanına götürdü. Yanaşmaya çalıştı. Ben de olmayacağını söyledim. Bıçak çıkarttı. Ben her zaman yanımda bıçak taşırdım. Ancak Kars’ta taşırım. Buraya perşembe günü geldim. Ondan yanımda getirmedim. Emrah ile boğuşmaya başlayınca boğazından yaraladım ve kaçtım. Ben evlenmek istemedim, okumak istiyordum. İkinci olunca buna mecbur kaldım” dediği ileri sürüldü.

Öte yandan tutuklanarak cezaevine gönderilen Zehra A., adliye çıkışından basın mensuplarının ‘Neden öldürdünüz’ sorusuna ‘Anlatılanların hepsi yalan. Bir nedeni var” dedi. Ardından jandarma aracına bindirilen Zehra A. cezaevine gönderildi.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • fatih 5 ay önce Şikayet Et
  ilk ifade doğru, kademden, mor çatıdan, örtülü örtüsüz feministler akıl vermiştir. kadın beyanı esas demişlerdir, 6284 demişlerdi, istanbul sözleşmesini söylemişlerdir. devletin kanunu bu, sana bir şey yapamazlar demişlerdir devlet kendi kanununa karşımı gelecek demişlerdir. doğruda söylemişler eldeki kanun bu hak hukuk adalet var mı devlet kendine bir sorsun
  Cevapla
 • izmir-dobracı 5 ay önce Şikayet Et
  kırıklar köyünün sağlam insanları dinden imandan uzaklaştıkça millet kafayı kıracaktır.dinden imandan uzaklaştıkça ruh hastalığı psikolojik rahatsızlıklar çok artacaktır.daha evlenmeden öldürmeler bıçaklamalar olacaktır.neden evde anne baba marifetullah muhabbetullah allahı tanıma sevme iman dersleri yok okulda iman dersleri yok camide halk sohbetleri yok telefon bembe diziler internet çılgınlığı hep dünyalık işlerde boğulmanın sonu bu
  Cevapla
 • Deli Dumrul 5 ay önce Şikayet Et
  Kadının beyanı esastır. (istanbul sözleşmesi)
  Cevapla
 • isimsiz 5 ay önce Şikayet Et
  ne kadın erkek ödurunce kimse bir sey yazmamıs hayırdır erkek insan degılmı yoksa yada bu cinayet yada katliam degilimi
  Cevapla
 • 01adana 5 ay önce Şikayet Et
  dellendinizmi noldunuz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erol Bulut'tan yazılı açıklama geldi!
Bilim Kurulu üyeleri bile şaşırdı: Çok üzücü ve ürkütücü