Emniyet Genel Müdürlüğünden 'Ahmet Davutoğlu' açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun koruma kararının kaldırıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden 'Ahmet Davutoğlu' açıklaması
Emniyet Genel Müdürlüğünden 'Ahmet Davutoğlu' açıklaması
GİRİŞ 25.02.2020 21:30 GÜNCELLEME 25.02.2020 21:30
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

EGM'den yapılan açıklamada, bugün bazı basın yayın kuruluşlarında Davutoğlu'nun koruma kararının kaldırıldığına dair gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Davutoğlu'nun, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında "özel koruma statüsü"nde bulunduğuna işaret edilen açıklamada, bu çerçevede kendisi ve aile bireylerine koruma hizmeti sağlandığı belirtildi.

Davutoğlu'nun yönetmelik kapsamında görevden ayrıldıktan sonra da taleplere bakılmaksızın korumaya alınacak kişilerden olduğuna değinilen açıklamada, özel koruma kararının tüm koruma şekillerini kapsamasından dolayı konut ve iş yeri korumasının yönetmelik esaslarına göre yapıldığı vurgulandı.

 

 

Açıklamada, "Sayın Ahmet Davutoğlu ve aile bireylerinin koruma hizmetine toplam 63 personel ve 10 araç görevlendirilmiştir." bilgisine yer verildi.

Söz konusu haberlere yansıyan Konya Meram'daki bağ evini Davutoğlu'nun çok sık kullanmadığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle koruma noktasının mevcut haliyle devam etmesine, Koruma Hizmetleri Yönetmeliğinin 4'üncü maddesindeki konut koruma tanımında açıklandığı şekilde, motorlu devriye marifetiyle sık sık kontrol edilmesine, Sayın Davutoğlu'nun bulunduğu süre zarfında da koruma noktasına personel görevlendirilerek koruma hizmeti sağlanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna yansıtıldığının aksine Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Konya Meram’daki bağ evinde koruma kararının kaldırılması söz konusu değildir."

YORUMLAR 90
 • emre 4 ay önce Şikayet Et
  bu topraklarda sürekli ihanet bitiyor mantar gibi hemde
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Benim bozkurt yurdumda bu çakalların işi ne...
  Cevapla
 • öteki 4 ay önce Şikayet Et
  devletimiz bu adama bir de koruma hizmeti mi veriyor. bu işte bir terslik yok mu??? sizce de
  Cevapla
 • vatan 4 ay önce Şikayet Et
  hainlerin korunması boşa israftır.
  Cevapla
 • Lütfü Özhaldener 4 ay önce Şikayet Et
  Devlet ne zaman kendini toprlamaya başlıyor teker teker çıkıyorlar bunlara devlet millet düşmanlarına kornalı virus bulaşsın hainlik yaptıklarında ötsünler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uçak türbülansa girdi; yolcuların panik anları kamerada
Korkunç iddia! Müslümanlara kasıtlı bulaştırıyorlar (13 Temmuz 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)