Şehitlerimizle ilgili gerçek şöyle

Libya'da darbeci Hafter'e karşı Türkiye'nin atmış olduğu adımlardan rahatsız olanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini çarpıtarak Türkiye düşmanlığına soyundu. Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, konuyla ilgili çarpıcı detayları köşe yazısında aktardı.

Şehitlerimizle ilgili gerçek şöyle
Şehitlerimizle ilgili gerçek şöyle
GİRİŞ 26.02.2020 14:21 GÜNCELLEME 26.02.2020 14:21
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin ardından Türkiye düşmanlığı için sıraya girenlere Sözcü yazarı Saygı Öztürk yanıt verdi.

İşte çok konuşulan Saygı Öztürk'ün köşe yazısı:

Asker, jandarma, polis, güvenlik korucuları şu anda yalnız ülkemiz topraklarında değil, Kuzey Irak'ta, Suriye'de, Libya'da da görev yapıyor. Kuşkusuz bunların yanı sıra Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı kadrosunda olup da şehit düşenler var. Bunların kim olduğu, nerede görev yaptığı açıklanmaz. Cenaze törenleri de son derece sade olur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Libya'da birkaç şehidimiz var' sözlerinden önce yayılan müthiş bir söylentiyi hatırlatayım, "Libya'da görevli Tuğgeneral Halil Soysal şehit edildi.". Bu söylentiyle yetinilmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Libya'da birkaç şehidimiz var' sözünden sonra da Tuğgeneral Soysal'ın yanı sıra 16 askerimizin daha şehit edildiği iddiası yayıldı.

'PAŞA VE 16 ASKER' YALANI

Cumhurbaşkanı'nın o açıklaması kuşkusuz şık olmadı. Erdoğan dün Libya'da şehit sayımızın iki olduğunu söyledi. Hayatını kaybeden O.A., emekliye ayrıldıktan sonra istihbaratta çalışmaya başlamıştı. Zor bir görev yapıyordu. İşte şehidimizin birisi O.A. diğeri ise onun korumasıydı.

Her fırsatta şehit edildiği bilgisi yayılan Tuğgeneral Halil Soysal ise görevinin başında. Kendisi daha önce Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliydi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra görev yeri değiştirilmişti. Psikolojik harp konusunda uzman isimlerden birisi. Libya'da hükümet karşıtı Hafter yanlıları ve bunlarla bağlantılı Arap kanalları, Soysal'ın şehit edildiğini yayarken, doğal olarak ülkemizde de bu duruma inananlar oluyor. Bir de 16 askerimizin şehit edildiği söylentileri çıkarılmış ve devletin bunları gizlediği yayılıyordu. Bu iddiaları en yetkili makama sordum. Şunları söyledi:

“Libya'da Tuğgeneral Halil Soysal ve bir süredir dillendirilen 16 TSK personelinin şehit edildiğine ilişkin haberler külliyen yalan. Libya'da şehit olan TSK personeli yoktur. TSK dahil bazı kurumlardan emekli olan personel daha sonra MİT'te görev alabiliyor. Bu konu ile ilgili ayrıntıları kurumundan öğrenmekte fayda var. Şehit olan emekli albayın da görevi itibarıyla TSK ile bir ilgisi yok.”

ŞEHİT SAYIMIZ 26

TSK ile ilişiği yok ama onlar da sonuçta istihbarat kuruluşumuzda görev yapan kişiler. Emekli Albay O.A. Aydın Telli Dede Mezarlığı'nda çok sade bir törenle toprağa verildi ama şehit olan korumasının adını-sanını bile bilmiyoruz. MİT mensuplarının isimleri açıklanmaması, onların gizli-saklı bir biçimde toprağa verilmesi de aslında kabul edilemez bir durum.

Mücadele sırasında şehitler veriyoruz. Yurtiçi ve yurtdışında 2018 yılında 189 asker, 13 polis, 18 güvenlik korucusu olmak üzere 220 şehit verdik. 2019 yılında 150 asker, 15 polis, 2 güvenlik korucusu olmak üzere şehit sayımız 167 oldu. Bu yılın ilk 1.5 aylık dönemine baktığımızda şehit sayımız 46 olarak gözüküyor. Ama bunun 20'sinin çığ altında kalan asker ve güvenlik korucuları olduğunu da hatırlatıp hepsine rahmet, ailelerine sabır dileyelim…

 

 

 

 

 

ETİKETLER
erdoğan şehit
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Müslüman Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz ulul emrin her daim arkasındayız. Eğer bize günahları emreder ve namazımızı yasaklarsada sabretmeye and içtik. Bizim ebedi liderimiz Habibullah sav’dir. Sonra onun yolundan giden veya gitmeye gayret eden emirlerdir. Allah devletimizi korusun!
  Cevapla
 • Volg 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalan habere ceza yok ki
  Cevapla
 • gerçek 1 yıl önce Şikayet Et
  inananlar hiç düşünme zahmetine katlanmazlar, çünkü Halk TV ve Fox'ta konu olmuş ise tamam gerçeği de görseler bu tvler etkisinden kurtulamazlar,
  Cevapla
 • mmt 1 yıl önce Şikayet Et
  sadece suriyede bulunan abd ve diğer ülkelerin kaybettiği asker sayısı ne kadar toplamını bizim şehit sayımızla karşılaştırıp gerçeği düşünelim.
  Cevapla
 • Müco 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsanlar inanmak istedikleri şeye inanıyorlar doğru yanlış fark etmiyor bir kesim sadece halk tv ye bakıyor sadece oradan besleniyor tabiki tek yönlü beslenirsen hasta olursun gerçekleri bilemezsin onlar için tek doğru inanmak istedikleri. gerçeği öğrenmek bile istemiyorlar yoksa şimdiye kadar bütün inandıkları güme gidecek işin kolayı gerçeği öğrenmemek inatla karşı çıkmak ama bu gerçeği değiştirmiyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tanju Özcan tüm geçici sığınmacıların gitmesini istedi
Mustafa Cengiz hayatını kaybetti!