Fatih Gençlik Vakfı'ndan İdlib'e 1 TIR yardım

Fatih Gençlik Vakfı tarafından temin edilen 1 TIR dolusu (4 bin adet) battaniye, İdlib yakınlarındaki tampon bölgede görev yapan AFAD yetkililerine teslim edildi.

Fatih Gençlik Vakfı'ndan İdlib'e 1 TIR yardım
Fatih Gençlik Vakfı'ndan İdlib'e 1 TIR yardım
GİRİŞ 29.02.2020 12:53 GÜNCELLEME 29.02.2020 12:53

İdlib'de Gerginliği Azaltma Bölgesi ilanından sonra yapılan saldırılarda yaklaşık 900 bin kişi yerlerinden edilmiştir. İdlib Merkezi ve Kuzeyi, Atme Kamplar Bölgesine ve sınırımıza yakın bölgelere göç hareketleri olmuştur.

1 Aralık 2019 tarihinden günümüze toplamda 312 bin kişi sınırımıza yakın yerlere göç etmiş olup göç edenlerin % 76'sı kadın ve çocuklardan oluşmaktadır.

Bölgedeki kış şartları ve yoğun yağışlar yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Göç dalgası ile birlikte sınırımıza yakın bölgelere göç etmiş sığınmacılar başta can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadırlar.

Bu kapsamda en öncelikli ihtiyaçlardan biri olan battaniye yardımı Fatih Gençlik Vakfı - AFAD işbirliği ile Suriye'ye ulaştırılmıştır.

Yardımların ulaştırılmasından sonra yaralıları ziyaret eden vakıf temsilcileri, kahraman Mehmetçiğimize desteklerini iletmişlerdir.

MTTB 50. Dönem Genel Başkanı Ömer Öztürk tarafından kurulan Fatih Gençlik Vakfı; eğitim, yurt, burs ve yayıncılık alanlarında faaliyet göstermektedir.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
idlib
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tanju Özcan tüm geçici sığınmacıların gitmesini istedi
AK Parti İzmir İl Başkanı, Erdoğan'ın ziyaretini anlattı: 30 yıldır böylesini görmedim!