Başkan Erdoğan'dan İdlib talimatı!

Dolmabahçe Ofisi’nde eski milletvekilleriyle görüşen Erdoğan, İdlib’deki gelişmeler konusunda bilgi verdi. Milletvekilleri, “Siz mazlumların ülkelerine geri dönmesi için mücadele ediyorsunuz. Sizin yanınızdayız. Bize ne vazife verirseniz elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. Erdoğan da, “Sizden ve milletimizden bu destek varken süreçten alnımızın akıyla çıkacağız” karşılığını verdi.

Başkan Erdoğan'dan İdlib talimatı!
Başkan Erdoğan'dan İdlib talimatı!
GİRİŞ 02.03.2020 07:09 GÜNCELLEME 02.03.2020 08:10
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin İdlib harekatından alnının akıyla çıkacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu açıklamayı önceki gün Dolmabahçe Ofisi’nde bir araya geldiği eski milletvekillerine yaptı. Toplantıda milletvekillerinin İdlib konusunda Erdoğan’a, “Siz doğru yoldasınız. Siz mazlumların rahatı ve özgürlüğü için, ülkesinden kovulmuş olanların ülkesine tekrar geri dönmesi için mücadele ediyorsunuz. Biz sizin yanınızdayız. Sen emret biz de taşın altına elimizi koyalım. Bize ne vazife biçiyorsanız elimizden geleni yapmaya hazarız” dedi. 

 

 

VATANDAŞA İYİ ANLATIN

Milletvekillerinin söz konusu açıklamalarından memnuniyetini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sizden ve milletimizden bu desteği gördüğüm sürece, bu süreçten alnımızın akıyla çıkacağız” dediği öğrenildi. Ayrıca Erdoğan, Türkiye’nin bekası ve güvenliğinin Suriye, Irak ve Libya’dan başladığını belirterek, “İdlib meselesini vatandaşımıza iyi anlatın. Türkiye’nin orada ne için olduğunu” talimatını verdi.

 

 

BORİSOV’LA GÖRÜŞECEK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bulgaristan Başbakanı Borisov ile görüşmesi bekleniyor. Erdoğan, 28 Şubat’ta Borisov ile telefonda görüşmüştü. Yüz yüzü gerçekleşecek görüşmede İdlib başta olmak üzere Suriye’deki son gelişmelerin bölgeye muhtemel etkileri ve iş birliği yapılabilecek adımlar ele alınacak. Görüşmenin bir gündem maddesi de Türkiye’nin mültecilere sınır kapılarını açması olacak. 

NATO İTTİFAKINI SÖYLEMDE DEĞİL EYLEMDE GÖRELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İdlib başta olmak üzere, Suriye krizi, mülteci meselesi, Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, İdlib’deki birliklere yönelik menfur saldırının bedelinin rejim unsurlarına en ağır şekilde ödetildiğini ifade etti.

İNSANİ KRİZ DERİNLEŞİR

Erdoğan, NATO’da ittifak dayanışmasını sadece söylemde değil eylem düzeyinde de açık ve somut bir şekilde görmek istediklerini dile getirdi. Suriye’de rejimin saldırıları durdurulmadığı sürece insani krizin derinleşeceğini belirten Erdoğan, Türkiye’nin Suriye sınırındaki mülteci baskısının doğal olarak Avrupa ile olan sınırlarını da zorlamaya başladığına işaret etti.

SOMUT ÖNERİLER BEKLİYORUZ

Erdoğan, mülteciler konusunda Avrupa Birliği ve üye ülkeler başta olmak üzere uluslararası toplumun yükümlülüklerine riayet etmesi, adil yük ve sorumluluk paylaşımıyla Türkiye’ye destek vermesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin 4 milyon mülteciye ev sahipliği yaptığını, 1,5 milyon mültecinin de şu anda sınırlara dayandığını aktaran Erdoğan, bütün bölgenin ortak sorunu olan yerlerinden edilmiş Suriyeliler için Fransa’dan ve Avrupa’dan somut çözüm önerileri ve destekler beklediklerini ifade etti.

ŞEHİDİN EVİNE TAZİYE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’deki hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın Sancaktepe’deki evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit Baysal için Kur’an okundu, dua edildi. Ziyarette Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan eşlik etti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 11
 • Vay Be Arkadaş 3 ay önce Şikayet Et
  REİS CANIMIZSIN ENİŞTE BAYRAKTAR SENDE KANIMIZSIN. ER DOĞAN BÜYÜKSÜN BAYRAKTAR gerçekdende bu ülkenin sancağını bayrağını düşürmeyen ULUBATLI HASAN gibisin enişte ....sen vatanına milletine sarıl onlar için çalış UZUN ADAM ENİŞTE BAYRAKTAR SEVİYORUZ SİZİ savaşa her an hazır bekliyoruz sokaklara meydanlara inin dedin emrettin 15 temmuzda heryerdeydik yine emret sefere haazrms de abdest alır kefenimizi belimize sarar koşarız evel Allah la galebe illallah zafer anca Allahındır
  Cevapla
 • Zeynep 3 ay önce Şikayet Et
  Herkes bütün halkımız sürekli askerimız icin fetih süresini okuyalım ve Mehmetçik lere gönderelim Allah yollarını açık etdin ayaklarını taşa değdirmesin inşallah sağlıcakla gidin sağlıcakla dönün insallah bugün dua larimiz sizinle sizi cok seviyoruz Allahım sizi bu ülkenin başından bir an eksik etmesin
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Kurdun dişi ne kan değdi artık bunun sonu zafer inşallah önce şehitlerimizin intikamı alınıp kanı yerde bırakılmayacak ardından idi tamamen türkiyeye geçecek ve en sonunda kukla esat ya Kasım süleyman gibi yok olacak yada def olup suriyeden gidecek
  Cevapla
 • Muhittin Aksoy 3 ay önce Şikayet Et
  Sayin baskan Halep ve Mumbic de almaniz lazim yoksa bu harakat yarim kalmis olur.
  Cevapla
 • Cuma 3 ay önce Şikayet Et
  Bari bir kaç petrol kuyusuna çök
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyanet işleri listeyi yayınladı! İşte il il Türkiye'nin cami sayıları
Yıllar önceki halleri hayranlarını şaşırttı!