TSK için yardım kampanyası başlatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri için yardım kampanyası başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı önderliğinde oluşturulan bağış kampanyasına, vatandaşlar 10 TL karşılığında SMS ile bağış yapıyor.

TSK için yardım kampanyası başlatıldı
TSK için yardım kampanyası başlatıldı
GİRİŞ 02.03.2020 12:30 GÜNCELLEME 02.03.2020 14:15
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSK Güçlendirme Vakfı), kurulduğu 1987'den bu yana bağışlar ve özel gelirlerle oluşturulan kaynakla savunma sanayisine yönelik stratejik yatırımlar gerçekleştirdi.

 

 

54 FİRMADA SÖZ SAHİBİ

Kuruluşundan bu yana 83 bin 509 bağışçıya ulaşan vakıf, yatırımları etkin şekilde yöneterek ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR, ASPİLSAN gibi ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi şirketlerin oluşmasını sağladı. Vakfın doğrudan ve dolaylı olarak hisse sahibi olduğu şirket sayısı 54'ü buldu. Vakfın bağlı ortaklıkları, Türk savunma sanayisinde geçen yılki satışların yüzde 40'ını, ihracatın yüzde 38'ini, Ar-Ge harcamalarının yüzde 62'sini gerçekleştirdi.

 

 

TSK’YA MALİ GÜÇ KATIYOR

TSK Güçlendirme Vakfının ortaklık payları, bağışlar, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, emlak ve finans gelirlerinden elde edilen kaynaklarla oluşan brüt gelirinin yüzde 20'si, yönetim idame masrafları ve ihtiyatlara tahsis ediliyor. Gelirlerin yüzde 80'lik bölümünün yüzde 65'i Savunma Sanayi Destekleme Fonu için, yüzde 35'i ise Amaca Yönelik Yatırım Fonu adı altında milli savunma sanayisinin geliştirilmesi amacıyla savunma sanayisi yatırımları kapsamında şirket kurmak, yeni şirketlere ortak olmak, hisse sahibi olunan şirketlerden hisse satın almak üzere kullanılıyor.

VATANDAŞLAR SMS İLE BAĞIŞ YAPIYOR

TSK Güçlendirme Vakfına yapılan SMS ile bağışların sayısı her geçen gün artıyor. TSK Güçlendirme Vakfına banka hesap numaraları ile bağış yapılabileceği gibi artık tüm gsm operatörlerinden "bağış" yazarak 1987'ye gönderilen her kısa mesaj (sms) ile 10 tl bağış yapılabiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Hakkı 4 ay önce Şikayet Et
  devam ediyor mu? Hâlâ bağış yapabiliyor muyuz ?
  Cevapla
 • szr 5 ay önce Şikayet Et
  sadece faturalı hatlardan gonderiliyor dıye mesaj geldi göndermenın başka yolu yokmu
  Cevapla
 • Gurbetçi 5 ay önce Şikayet Et
  Yurt dışından nasıl gönderebiliyoruz yardımcı olursanız seviniriz bizimde katkımız olsun Mehmetciğimize
  Cevapla
 • Isim 5 ay önce Şikayet Et
  TSK bin resmi sitesine bakın belki bağış için banka hesap no su olabilir
  Cevapla
 • Güneş 5 ay önce Şikayet Et
  Ben göndermek istiyorum yanlış diyor
  Cevapla
 • MÜ'MİN 5 ay önce Şikayet Et
  bağış Aynen bu şekilde yazın
  Cevapla
 • BİTLİSLİ 5 ay önce Şikayet Et
  Acun Ilıcalı tv'ye çıksında idlib bahar harekatı için yardım kampanyası başlatsın.Bizlerde devletimize destek çıkalım.Yardımda bulunalım.
  Cevapla
 • serdengeçti 5 ay önce Şikayet Et
  onlar böyle şeyler için kampanya yapmaz, onlar çiçek,böcek,ördek, ağaç , futbol takımı gibi şeylerle ilgilenirler hacı, bu konu onların ilgi alanına girmez
  Cevapla
 • tetece 5 ay önce Şikayet Et
  aklımdan gecenı yazmıssın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hava durumu için kavurucu açıklama! 40 dereceyi göreceğiz
Okulların açılacağı tarih belli oldu iddiası