Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadınlar günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadınlar günü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kadınlar günü mesajı
GİRİŞ 07.03.2020 19:49 GÜNCELLEME 07.03.2020 21:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, mesaj yayımladı. Erdoğan'ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

 

 

"Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırması, ülkemizin aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Bu anlayışla, kadınlarımızın eğitim alanında tüm olanaklara ulaşabilmelerini ve sağlık hizmetlerinden en ileri düzeyde yararlanmalarını sağlamak, çalışma hayatındaki yerlerini güçlendirmek, karar alma mekanizmalarına en yüksek düzeyde katılımlarını ve her alanda aktif temsilini yükseltmek için çalışmayı sürdürüyoruz. Kadınlarımızın sorunlarının çözümünün toplumda bir anlayış birliği gerektiğini her vesileyle dile getiriyoruz. Eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar her alanda kadınlarımızın söz sahibi olmaları, sorunlarını dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır.

"EĞİTİMLİ, ÖZGÜVENİ YÜKSEK VE CESUR KADINLARIMIZ EN BÜYÜK GÜVENCEMİZDİR"

 

 

"Bu süreçte eğitimli, özgüveni yüksek ve cesur kadınlarımız en büyük güvencemizdir. Her türlü ayrımcılığa, hak gaspına ve şiddete karşı mücadelelerinde kadınlarımıza destek verilmesi, devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi, küçük yaşlardan itibaren kız-erkek bütün çocuklarımızın ve gençlerimizin bu şuurla yetiştirilmesi, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini hatırlatıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Şura kaya 1 yıl önce Şikayet Et
    Cumhurbaşkanı Erdogandan, türk kadinları olarak 8mart dünya kadinlar gününde isteklerimiz var.benim istegim sadece kadinlara özel sohbet finliyecegimiz 5vakit namaz kılabilecegimiz bir camî. Camilerimizde kadinlara ait yapilmis bölümler var ama cami yolunda erkeklerle birlikte ben şahsim adima söylüyorum yürümem. Ve camide kadin hoca isterim. Ve Türkiyemizde yaşayan tüm kadinlarin yasam kalitesinin arttirilmasini isterim.
    Cevapla
  • Siirt li 56 1 yıl önce Şikayet Et
    sayın cumhurbaşkanım senin Allah'ına kurban olayım gölgen bile yeter.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Delta varyantında en riskli grup! Tehlikenin farkında değiller!
Türkiye’nin insansız ordusu görücüye çıkıyor