Parti kurulmadan Gül ve Babacan'ın yolları ayrıldı

Kurulacak yeni partinin tanıtımına günler kala, Ali Babacan ve Abdullah Gül'ün yolları ayrıldı. Babacan, partisinde kurucu yapmak istediği isimlerle Ankara'da bir toplantı gerçekleştirdi ancak Gül'e yakın isimler toplantıya davet edilmedi. Gül'e yakın isimler, yaşananları "Kandırıldık" diye yorumladı.

Parti kurulmadan Gül ve Babacan'ın yolları ayrıldı
Parti kurulmadan Gül ve Babacan'ın yolları ayrıldı
GİRİŞ 09.03.2020 21:18 GÜNCELLEME 09.03.2020 21:21
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Eski bakanlardan Ali Babacan, yeni partisinin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verdi. Dilekçeyi parti adına saat 10.30'da Hasan Canpolat, Mehmet Emin Ekmen ve İdris Şahin teslim etti.

 

 

GÜL VE BABACAN TERS DÜŞTÜ

Aylardır kuruluşu ertelenen Ali Babacan'ın partisi resmiyete kavuşuyor. Yeni partinin kurucu listesi ve tüzükle ilgili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Babacan ters düştü.

 

 

Babacan, yeni partinin son şeklini oluşturmak için kurucu yapmayı düşündüğü isimlerle Ankara'da iki gün süren toplantı yaptı. Bir otelde düzenlenen toplantıda tüzük, program ve kurucu isimler masaya yatırıldı.

GÜL'LE YOLLAR AYRILDI: KANDIRILDIK

Toplantıya Gül'e yakın isimler davet edilmedi. Gül dışında parti çalışmasında öne çıkan Haşim Kılıç, Beşir Atalay ve Candan Karlıtekin gibi isimlerin de dışlandığı öğrenildi.Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre hafta içinde Gül, Mustafa Baş'ı (Refah Partili eski vekil) Babacan'a göndererek tüzük çalışmasına son şeklini vermek istedi. Babacan tarafı olumsuz yanıtlar verdi ve önerileri dikkate almadılar.

RET CEVABI GELDİ

Gül'e yakın isimler, yaşananları 'kandırıldık, birileri devreye girmiş olabilir' diye yorumluyor. Gül'ün geri çekilmesinden sonra bazı isimlerin de aktif görev almaktan vazgeçtiği öğrenildi. Babacan'ın çevresi kırgınlığı ortadan kaldırmak için Mehmet Tekelioğlu'nu (Gül'ün eniştesi) arayarak Ankara'daki toplantıya davet etti, ancak olumsuz cevap verildi.

YORUMLAR 79
 • mer 3 yıl önce Şikayet Et
  bu bir salvodur. bakın arkasında eski cumhurbaşkanının açıklamaları nedeni ile alınan tepki ve kendisinin samimiyetsiz olduğu kamuda geniş yer alınca yollar ayrıldı haberi kafa aynı kafa bunlar perde arkasında aynı masadalar emin olun. şirin görünme salvosu
  Cevapla
 • GERÇEKLER 3 yıl önce Şikayet Et
  OOOO bütün fetöcüler toplanmış
  Cevapla
 • deli esnaf 3 yıl önce Şikayet Et
  hedef %5-6 oy alıp dengeleri bozmak olabilir mi? Piyasaların ve halkın tekrar güvene ihtiyacı var. ekonomi düzelirse %1 bile oy alamazlar tahminim.
  Cevapla
 • ertan yozgat 3 yıl önce Şikayet Et
  babacann la gulll un sahibi bir yarin emir gelir barisirlar bu yazjmi not alin
  Cevapla
 • cerrah 3 yıl önce Şikayet Et
  neden burnuma pis kokuyorlar acaba?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eray Güçlüer'den suikast analizi! MİT'in o sözüne dikkat
Başkan Erdoğan 6 yıl sonra Atina'da! Tarihe geçen kareler