CHP'li vekilden akılalmaz korona iftirası!

Çin'den yayılan koronavirüs vakası ilk kez Türkiye'de görüldü. CHP'li Milletvekili Özgür Karabat, Türkiye'nin IMF yardımından yararlanmak için gece yarısı koronavirüsü açıkladığını iddia etti. Ancak IMF, Karabat'ın iddia ettiği açıklamayı bir hafta önce yapmıştı. Sosyal medyadan Karabat'a tepki yağdı, "basit siyaset" yorumları yapıldı.

GİRİŞ 11.03.2020 10:13 GÜNCELLEME 11.03.2020 10:13
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası görülürken, sosyal medyada çok sayıda yanıltıcı yorum yapılıyor. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Türkiye'nin IMF'in koronavirüs yardımından yararlanmak için ilk vakayı açıkladığını iddia etti. Halbuki IMF söz konusu yardımı 4 Mart'ta açıklamıştı. 

 

 

Karabat'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşıma binlerce yorum geldi. Vatandaşlar, "Milletvekili olarak bu paylaşımı yapmanız ayıp", "Koronayı kullandılar, siyasetleri bu kadar basit" gibi yorumlar yaptı. 

 

 

IMF 50 MİLYAR DOLAR YARDIM YAPACAK

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, 4 Mart'ta yaptığı açıklamada koronavirüsün vurduğu ülkelerin sıfır faizli veya düşük faizli kredi taleplerini yerine getirmek için çok çabuk şekilde harekete geçebilecek durumda olduklarını söyledi.

IMF'in çabuk dağıtılabilecek 50 milyar dolar kaynağı bulunduğunu belirten Georgieva, koronavirüsün yayılmasının kontrol altına alınması için tüm ülkelerin hemen ve somut adımlar atmalarına ihtiyaç olduğunu da vurguladı.

Georgieva, "Koronavirüs salgını daha şiddetli hale gelmeden ihtiyati tedbirleri ortaya koymamız gerekli. Koronavirüsün ekonomik etkisine ilişkin verilerin çok dikkatli şekilde takip ediyoruz. KOBİ'ler ve işçiler yardıma ihtiyaç duyabilirler" dedi.

Georgieva ayrıca, ECB'nin koronavirüse karşı doğru yanıtı vereceğine güvendiğini de vurguladı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 101
 • ab33 2 yıl önce Şikayet Et
  vah vah özgür karabat .. nasıl böyle ucuz siyaset yaparsın sen istersen karabaht lı ol
  Cevapla
 • AB33 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah akıl fikir versin bu zihniyetlere ama bu zihniyetler seneler önce de vardı hala daha beterleri var bu beyinlere zamanında zaten virüs girmiş tedavisi yok bu kafaların..
  Cevapla
 • Kezo 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlardan tiksiniyorum artık 1 değil 100 değil 1000 değil devamlı çirkefleşiyorlar nasıl bir beyine sahipler ne yiyor ne içiyorlarda bunlar böyle olabiliyorlar
  Cevapla
 • muşlu 2 yıl önce Şikayet Et
  chp li bunlar alişin memleketin faydasina tek işleri olmaz her şey onlarin menfatine kulanilabilir yalan konusunda çok başarılı bir liderleri var chp nin felsefesi şudur karşindakini kotuleki senin kötülüğün gorunmesin.
  Cevapla
 • Ugr 2 yıl önce Şikayet Et
  Hastalıktan bile medet uman hasta beyinler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması! Suriye operasyonuna vurgu yaptı!
Uyarı yapıldı: Lapa lapa kar geliyor: İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli bu tarihte donacak!