Erdoğan'dan Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası ile ilgili kritik açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Koronavirüsü konusuyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler sonucunda koronavirüs tespit edildi. Genel sağlık durumu iyi olan bu vatandaşımızın bu vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi de şu anda izlemeye alınmış durumda." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 11.03.2020 12:27 GÜNCELLEME 28.05.2020 01:31
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

 


"GENEL DURUMU İYİ AİLESİ VE YAKIN ÇEVRESİ DE İZLEMEYE ALINDI"

Sözlerimin hemen başında dün gece Sağlık Bakanımız tarafından yapılan Corona Virüsü açıklamasına temas etmek istiyorum. Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler sonucunda Corona Virüs tespit edildi. Genel sağlık durumu iyi olan bu vatandaşımızın bu vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi de şu anda izlemeye alınmış durumda. 

Son dakika - Erdoğan'dan Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası ile ilgili kritik açıklaması!

"AVRUPA KAYNAKLI, ŞİMDİLİK TEK BİR ÖRNEK İBARET"

Bu hastalığın ülkemize sirayet etmemesi için gereken her türlü önlemi vakitlice alalım. Ancak biz hangi tedbiri alırsak alalım yakın çevremizde bu kadar yaygınlaşmış bir virüsten tamamen korunmak maalesef mümkün olamadı. Ülkemizdeki vaka Avrupa kaynaklı, şimdilik tek bir örnekten ibarettir. Sağlık Bakanlığımız, diğer bakanlıklarımız ve kurumlarımızla işbirliği halinde gereken koruma tedbirlerini sıkı şekilde uygulayacak, nitekim yarın da dar çerçeve bir toplantıyı başkanlığımda yapacağız. 

VATANDAŞA KORONAVİRÜS UYARISI

Vatandaşlarımızdan ricam, sağlık personelinin bu konudaki itirazlarına harfiyen uymalarıdır. Bu virüsten korunmanın ilk şartı temizliktir. Temizliği imandan cüz sayan bir inancın mensupları sıfatıyla bu da milletimiz tarafından işin en kolay tarafı olmalıdır. Biz de geçtiğimiz Cuma gününden beri tokalaşmayı, kucaklaşmayı, uzaktan selamlaşma yöntemine geçerek bu çerçevede üzerimize düşenleri yerine getirmenin gayreti içindeyiz. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da. 

Son dakika - Erdoğan'dan Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası ile ilgili kritik açıklaması!

Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Özellikle yaşlılarımızın ve bünyesi zayıf vatandaşlarımızın en azından bir müddet kalabalık yerlerden uzak durmaları gerekiyor. Milletimiz nice dertleri, saldırıları göğüslemeyi başarmıştır. Allah’ın izniyle bunun da üstesinden gelecek. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. 

YORUMLAR 56
 • Aytekin 2 yıl önce Şikayet Et
  Tedbirini Alcan Taktir Allah'tan .Birileri Corona virüsü çığıtkanlığı yapıyor.İntetnet ten 1 günde dünyada ölüm miktarına baktım doğal veya kaza sonucu 25000 kişi 1 yılda 5.300.000 kişi bu neyin korkusu Ölüm her zaman vardı .Bizler görmüyor veya görmezden geliyoruz galiba
  Cevapla
 • eray akalın 2 yıl önce Şikayet Et
  Mert,saclarının çıkması için karasarımsak yağını ıkı gunde bir kafana surup bir saat bekletecen.sonra yıkayıp duruyalacan.normal sarımsağın sac çıkarması aylar alabiliyor.karasarımsak yağı kokusuzdur ayrıca....
  Cevapla
 • Mardinli 2 yıl önce Şikayet Et
  Vatandaş sakin olsun zombi gibi sağda solda markette pazarda korkmaya gerek yok tedbirini al ölüm de gelse korona da gelse tevekkül Allah'tan
  Cevapla
 • Tek Gerçek Allah 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah vatanımızı korusun inşallah herturlu hastalıktan afaddan amin
  Cevapla
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu virüsü çok abartmaya gerek yok. Reisinde dediği gibi üzerimize düşeni yapalım yeter. örneğin çocuklarımıza el yıkama alışkanlığını kazandırmamızın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. sağlıkta yapılan ve 17 yıldır süre gelen güncellemelerin ne kadar faydası olduğunu bu virüste anlayabiliriz. Allah devletimize milletimize ve cumhurbaşkanımıza kolaylıklar versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin Devlet Başkanı Şi'den Filistin mesajı: Böyle devam edemez...
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı