Sıcaklıklar düşüyor! Hava durumu koronayı tetikler mi?

Dünya genelinde 150 binden fazla kişiye bulaşan koronavirüsü Türkiye'de de görüldü. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklığının eksi 7 dereceye kadar düşeceğinin tahmin edilmesinin ardından virüsü etkileyip etkilemeyeceği sorusu sorulmaya başlandı. Düşen hava sıcaklıkları ile ilgili konuşan Prof. İlyas Dökmetaş, "Soğuklar koronavirüsü etkilemez" dedi.

Sıcaklıklar düşüyor! Hava durumu koronayı tetikler mi?
Sıcaklıklar düşüyor! Hava durumu koronayı tetikler mi?
GİRİŞ 15.03.2020 07:27 GÜNCELLEME 28.05.2020 01:26
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Çin'de ortaya çıkan ve dünyada 5 binden fazla insanın ölümüne yol açan koronavirüs ülkemizde de görüldü. Önümüzdeki günlerde Türkiye'de havaların soğuyacağının tahmin edilmesiyle birlikte vatandaşlar sıcaklıkların virüsü etkileyip etkilemeyeceği sorusunu sormaya başladı. Prof. İlyas Dökmetaş koronavirüs ile sıcaklık düşüşleri arasındaki ilişkiyi yorumladı.

 

 

"SICAKLIKLAR 10-12 DERECE BİRDEN DÜŞECEK"

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, önümüzdeki günlerde sıcaklıkların düşeceğini belirterek, "Uzmanların da bu ara söyledikleri bağışıklık sistemimizi ne kadar güçlü tutarsakkoronavirüsü karşı o kadar dirençli olacağız. Soğuk algınlığı riski de maalesef böyle zamanlarda arttığı için sıcaklık dalgalanışları her zamankinden daha fazla önem taşıyor.Bugün dışarıda olanlar hissetmişlerdir. İstanbul'da ciddi bir sıcaklık farkı var. Yarından itibaren önümüzdeki haftanın neredeyse tamamı sert bir sıcaklık düşüşü var. Yarın Marmara'da Karadeniz'de öğlenden sonra akşam saatlerinde İç Ege ve Anadolu'da sağanak yağış var. Yarın İstanbul 10 derecenin üzerini göremeyecek. İki gün içinde 12-13 derecelik bir azalış var. Ankara'da 19 dereceden yaklaşık 5 dereceye inecek. Pazartesi kısa süreli kar yağışları bekliyoruz. Adım adım geçersek yarından itibaren sıcaklık düşmeye başlıyor kuzey bölgelerde. Sıcaklık azalışıyla sağanak yağış gelecek. Gece sıcaklıklarının sıfırın altına inmesini bekliyoruz Marmara genelinde -1 dereceler, İç Anadolu'da ise -7 dereceler bile ölçülecek." dedi.

 

 

SICAKLIK DÜŞÜŞÜ KORONAVİRÜSÜ ETKİLER Mİ?

Ani sıcaklık düşüşleri ve koronavirüs ilişkisiyle ilgili çok merak edilen soruya yanıt veren Prof. İlyas Dökmetaş "Soğuklar koronavirüsü etkilemez. Virüs temasla bulaşır"dedi.

ETİKETLER
salgın vaka
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Hüseyin 6 ay önce Şikayet Et
  Yayilmayacak önlemler sayesinde az vaka ile atlatacağız insaallah
  Cevapla
 • yaşasın mutluluk 6 ay önce Şikayet Et
  virüsün kış ile yaz arasındaki cinsel mutluluk oranı nedir acaba? sorusunun cevabı yukarıda verilmiş. yaz kış etkilemez diyorlar.
  Cevapla
 • C.Türk 6 ay önce Şikayet Et
  Profesör? Etkilemez diyor ama Çinli uzmanlar Koronavirüs 17 Dereceden yukarda yaşamaz diyor? ama biz önlemlerimizi arttırmalıyız?.
  Cevapla
 • 67li 6 ay önce Şikayet Et
  alkası yok kuzey yarımküredr şu anda sıcaklıklar ortalama 30 un üzerinde oradada var virüs
  Cevapla
 • Osmanlı1453 6 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş millet virüsün sıcak ve soğuk arasındaki yaşam kalitesini soruyor adam ne anlatıyor. Ahir zaman sözde uzmanlari cahil halk napsin ki
  Cevapla
 • ..... 6 ay önce Şikayet Et
  Herkesin evinde durması için bir vesile olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı
CHP'li Çeviköz'ün Azerbaycan-ÖSO iddiası bakın kime ait çıktı?