Bill Gates koronavirüs için 5 yıl önce konuşmuş! 10 milyon kişi...

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in, Çin'de ortaya çıkan ve 8 bine yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüse karşı dünyayı 5 yıl önce uyardığı görüntüler ortaya çıktı.

GİRİŞ 18.03.2020 11:28 GÜNCELLEME 18.03.2020 11:42
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Dünya Çin'de ortaya çıkan ve global salgın haline gelen koronavirüs kabusunu yaşarken, 5 yıl önce Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in bir konferansta söylediği sözler gündeme bomba gibi düştü. Bill Gates'in, yıllar önce yaptığı konuşmasında tüm dünyayı koronavirüse karşı uyardığı ortaya çıktı.

 

 

"OLDUKÇA BULAŞICI BİR VİRÜS OLACAKTIR"

Gates, 2015 yaptığı bir TED konuşmasında "Önümüzdeki 10 yılda, bir şey 10 milyon insanı öldürürse, bu muhtemelen savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacaktır" demişti. Gates'in bu sözleri "Virüs önceden biliniyor muydu?" sorusunu akıllara getirdi.

 

 

7 BİN 954 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan, tüm dünyayı paniğe sevk eden ölümcül koronavirüs salgını toplamda 7 bin 954 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. 82 bin kişi ise aktif vaka sayısının 200 bine dayandığı virüsten kurtularak sağlığına kavuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Metin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu vürüs ortaklarından biri de bu biri dünya sağlık örgütü ve 3 zengin aile orak daha var
  Cevapla
 • yorumsuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Olayların arkasında sebepleri görüp müsebbibu'l esbabı unutan şu gaflet devam ettiği sürece , korkarım ki bu musibet de devam eder. Hala gaflet yok depremi doğal felakete abdye, koranayı siyonizme vererek Allah'ı unutmak böyle bir şeydir. Doğal felaket de tedbir al gaflete devam.. Nerde o uyuz adam
  Cevapla
 • Kayılar... 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç birşey anlamadım.
  Cevapla
 • Bir dost 1 yıl önce Şikayet Et
  Hocam ne demek istediğini senin de anlamadığın çok açık
  Cevapla
 • Farketmez 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu tür virüsler art niyetli insanların hayali ve günün birinde gerçeğe dönüştürüyorlar.Onlar hayallerini çıkarları doğrultusunda kurup bu doğrultuda çalışıyorlar ancak ALLAH her defasında onların oyunlarını bozuyor.Biz Müslümanlarda nasıl olsa Allah oyunlarını bozuyor diyerek rahatız bence bizlerde artık uyanmalı birlik beraberlik içinde zalimlerin oyunlarını bozma uğraşında olalım ki ALLAH'ı sevindirelim ve Allah'ın daha çok yardımına mazhar olalım.Yanlış ve hatam varsa ALLAH beni af etsin.
  Cevapla
 • Ergün 1 yıl önce Şikayet Et
  Para parayı çeker
  Cevapla
 • islam türkü 1 yıl önce Şikayet Et
  ne diyorsun sen..
  Cevapla
 • vatan millet 1 yıl önce Şikayet Et
  İsrail abd ortak yapımı nurtopu gibi bir virüsümüz oldu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı belli oldu
Türkiye'nin Siber Kalesi: USOM