Koronadan ölmüştü! Aytaç Yalman'ın 3 hafta önce İran'a gittiği ortaya çıktı

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın (80) corona virüsü nedeniyle öldüğü dün resmen duyurulmuştu. Yalman'ın ölümüyle ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. 11 Mart'ta hastalanıp beş gün sonra ölen Aytaç Yalman'ın eşi ve kardeşi de karantinaya alınırken spor yaptığı Fenerbahçe Orduevi alarma geçti. Yalman'ın vefat etmeden 3 hafta önce de İran'da olduğu ortaya çıktı.

GİRİŞ 20.03.2020 14:11 GÜNCELLEME 20.03.2020 14:12
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi, Yalman'ın corona virüsünden öldüğünü açıklamıştı. Sağlık Bakanı Koca da “KOAH tanısı vardı. İlk test negatif çıktı. Sonrasında durumu kötüleşti” dedi.

 


3 HAFTA ÖNCE İRAN'A GİTTİ

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın üç hafta İran'da bulunduğu da ortaya çıktı.

Aytaç Yalman'ın koronavirüsünün en çok göründüğü ülkelerden biri olan İran'da bulunmasından dolayı virüsü burada kaptığı tahmin ediliyor.

ORDUEVİNDE ALARM

Yalman’la ilgili yeni bilgileri köşesinde paylaşan Saygı Öztürk, Yalman’ın ölümü üzerine Fenerbahçe Orduevi’nin alarma geçtiğini şu ifadelerle anlattı:

 

 

* Fenerbahçe Orduevi Yerleşkesi’nde “Korumalı lojmanlarda” kalan Aytaç Yalman, jimnastikçi kimliğiyle de biliniyordu. Spor salonunu düzenli kullanan, Yalman, bahçede de yürüyüş yapıyordu.

* Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle vefat ettiğinin öğrenilmesinden sonra, özellikle spor salonunu kullananlar, Aytaç Yalman ve eşiyle son dönemde bir araya gelenler arasından da gelişmeler nedeniyle önlem olarak hastaneye başvuranlar oldu.

* Orduevlerinde de önlemler en üst düzeye çıkarıldı.

YORUMLAR 66
 • Hasan 4 yıl önce Şikayet Et
  Ilginç yaş 80 irana gidiyor allah rahmet eylesin n diyelim
  Cevapla
 • Yavuz44 4 yıl önce Şikayet Et
  Vayy be iran'a gitmiş hani iran kötüydü hani iran öcüydü hani iran gerici idi Erbakan'ı öyle diyip indirmediniz mi? ilahi adalet işte hem iran için çalıştığı ortaya çıktı hemde ordaki mikropla öldü
  Cevapla
 • Orhangazi 4 yıl önce Şikayet Et
  Tek önlem KARANTİNA, tüm giriş ve çıkışlar kapatılmalı ve son iki haftada binada bulunan kişiler ve yine onlarla sicak temasa geçenler süzülmeli ve derhal toplumdan uzaklaştırılmalı.
  Cevapla
 • reco 4 yıl önce Şikayet Et
  iranda ne isi vardı acaba
  Cevapla
 • Siirtli 4 yıl önce Şikayet Et
  Tatilini yapmaya gitmediğine göre İran'da önemli bir işi vardır (!)emekli paşamızın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Köpek vahşetine HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat yorumu: Pireyi deve yapıyorlar
Okul bahçesinde dehşet: Müdür tarafından beslenen köpekler öğrenciye saldırdı!