Erdoğan çağrıda bulundu! Destek yağdı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele için ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ sloganıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na toplumun her kesiminden destek yağdı. Türkiye dayanışmaya hazır olduğunu gösterdi.

GİRİŞ 01.04.2020 14:27 GÜNCELLEME 01.04.2020 15:51
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na ilk günden toplumun her kesiminden destek yağdı. Siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, eğitim ve spor camiası, sendikalar bu dayanışma kampanyasına destek açıkladılar. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına ilk destek kabine üyelerinden gelirken AK Parti Genel Başkan yardımcılarından Mehmet Özhaseki 5, Hamza Dağ da 3 maaşını bağışladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve diğer bakanlar 3 ile 6 maaş arasında bağış yaptıklarına yönelik açıklamalarda bulundu. Üniversite rektörleri ve belediye başkanları da destek açıklayanlar arasında yer aldı.

SİMİTTEN KAMPANYAYA

 

Yardım kampanyasına toplumun her kesiminden destek gelirken, en çarpıcı örneklerden biri Kocaeli’de simit satarak geçimini sağlayan 43 yaşındaki Erkan Ayhan’dı. Ayhan ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bir günlük gelirini bağışladı. Ayhan, gazetecilere, Kocaeli sokaklarında yaklaşık 22 yıldır simit satarak geçimini sağladığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya az da olsa destek vermek istediğini söyledi. 

İLK GÜNDEN DESTEK ÇIĞ GİBİ

VALİLER 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Samsun Valisi Osman Kaymak, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz 1’er maaşla kampanyaya destek oldu.  

MİLLETVEKİLLERİ 

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, 30 bin TL bağışladığını duyurdu. AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Sena Nur Çelik, Kemal Çelik ve Tuğba Vural Çokal’ın en az 1’er maaşla destekte bulunacakları açıklandı. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, iki aylık maaşını Tokat’ta 60 aileye, bir maaşını da kampanyaya bağışlayacağını açıkladı. AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 7 maaşını bağışladığını söyledi.

BELEDİYE BAŞKANLARI 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel 4 aylık maaşını bağışlarken, belediye meclis üyelerinin de 2020 yılına ait maaşlarının tamamını bağışladığını açıkladı. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş 3, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen 5, Burdur Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş 1 maaşını bağışladı. Tokat’ta Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir, Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş, Hatipli Belediye Başkanı Murat Cengiz, Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin, Çevreli Belediye Başkanı Sadi Soysal, Çat Belediye Başkanı Mustafa Coşar, Güryıldız Belediye Başkan Mustafa Özer de kampanyaya 1 maaşla destek verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak 2 aylık maaşını , Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de 1 aylık maaşını bağışladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 6, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen 3 aylık maaşıyla destek sağlayacağını ifade etti. Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar 2, Çanakkale Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz da 1 maaşla destek oldu. Trabzon’da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç 1 maaşını bağışladı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç 5, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar 2, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu 3, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk 2, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya 2, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise 3 maaşını bağışladığını açıkladı.     

EĞİTİM 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal 1 maaşını bağışladığını açıkladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve rektör yardımcıları, 1 aylık maaşlarını bağışladı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı 1 aylık maaşlarını bağışladı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ile Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Burdur MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk,  Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım 1’er maaşlarını bağışladı.

KREDİ GARANTİ FONU

Kredi Garanti Fonu (KGF),Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında yeni destekler başlatan Fon da katıldı.

Bu kapsamda KGF, Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira bağış yaptı.

KORONAYA KARŞI İŞBİRLİĞİ

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ikili meseleler ve bölgesel gelişmelerin yanında ağırlıklı olarak dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ele alındı. Salgınla mücadelenin ancak küresel dayanışma ve işbirliği ile başarıya ulaşabileceği hususunda mutabık kalan iki lider; salgının muhtelif etkilerinin kontrol altına alınması için veri ve tecrübe paylaşımı kararlaştırdı.

ETİKETLER
destek kampanya
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • halil 1 ay önce Şikayet Et
  Abdullah Gul ne kadar maas bagislamis..bilen goren varmi..sesi bile cikmiyor..
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Buyuk sirketlerede .calısani kadar .maaş bagışi yapsın koc sabancı sahenk vsvs
  Cevapla
 • TURGUT77 1 ay önce Şikayet Et
  SİZE NE OLUYOR BEYLER. Ben çalışan bir memur olarak duyarsız kalmadım birkaç yüz tl gönderdim, göndermeye de devam edeceğim. Bu süreçte mağdur olan kardeşlerimize helal olsun. Yapılan çağrıyı çarpıtarak milli duyguları baltalamaya çalışanlar var. Size ne oluyor beyler. Biz Türk milletiyiz, ve her ihtiyaç duyulduğunda devletimiz için yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Size ne oluyor beyler. Sizde bir duygu, bir hissiyat yoksa, vermeyin susun ve oturun. Size mi kaldı bizim verdiğimiz paranın hesabını sormak, sizemi kaldı milletin yardımlarını engellemeye çalışmak. Sana ne benim paramdan
  Cevapla
 • İsimsiz 1 ay önce Şikayet Et
  Maaşlarını deil ceplerindeki paralarını bağışlasınlar halk veriyor onların maaşını zaten
  Cevapla
 • Cancağızım 1 ay önce Şikayet Et
  Veren veriyor sen vermeyenlere hatta verenlere karşı çıkanlara sözün olsun verenlerede taktirin olsun el vicdan.
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Birçok aklı kıt herşeye muhalifler şunu kavrayamıyorlar. ülkemizdeki devlet sektörü olsun özel sektör olsun hiç farketmez tüm fabrikalar, hastahaneler, oteller, yollar, köprüler, telekominkasyon sistemleri, maden ocakları, uçaklar, gemiler, otobüsler, AVM ler, yurtlar, hanlar, hamamlar hepside milli servettir ve 82 milyona hizmet vermektedir. bunu böyle düşünmek böyle algılamak gerekir. Adamın oteli var kendisimi kalıyor, adamın hastanesi var kendisimi hizmet alıyor. adam çocuğunu binbir zorlukla doktor hemşire ve sağlık çalışanı yapmış sanki kendisinemi hizmet ediyor. bu eleştirenlere verelim bakalım bir maden ocağını, veya bir oteli çalıştırabileceklermi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kararlar için önemli gün: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları görüşülecek
Yassıada 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' olarak açılıyor