Kına gecesi için gitmişlerdi... Sınırlar kapandı, Azerbaycan'da kaldılar!

Rize'den, kına gecesi yapmak için Azerbaycan’a giden Çakır ailesi, Corona Virüsü tedbirleri nedeniyle sınır kapılarının kapatılması üzerine geri dönemedi. Bir süre dünürlerinin evinde kalan, ardından sınıra geçen aile, Türkiye’ye dönmek için bekliyor.

Kına gecesi için gitmişlerdi... Sınırlar kapandı, Azerbaycan'da kaldılar!
Kına gecesi için gitmişlerdi... Sınırlar kapandı, Azerbaycan'da kaldılar!
GİRİŞ 04.04.2020 12:42 GÜNCELLEME 04.04.2020 12:49
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Rizeli Resul Çakır (27) ile evlilik kararı aldığı Azerbaycan uyruklu Gulyana Yekayeva (21), 12 Mart’ta Azerbaycan’ın Balaken kentinde kına gecesi yaptı. Kına gecesi sonrası Resul, annesi Gülhan, babası Hasan ve akrabaları Mustafa Çakır, Türkiye’ye dönmek üzere yola çıktı. Ancak dünyayı saran Corona Virüsü salgını nedeniyle Azerbaycan-Gürcistan ve Gürcistan-Türkiye sınır kapıları tedbir amacıyla kapatılınca aile Türkiye'ye dönemedi. Rize'de 25 Mart'taki düğünü de erteleyen ve bir süre dünürlerinin evinde kalan aile, Azerbaycan-Gürcistan sınırında ülkeye dönmek için bekliyor.

 

 

‘MEMLEKETE DÖNMEK İSTİYORUZ’

Kına gecesi için geldikleri Azerbaycan’da kaldıklarını anlatan Hasan Çakır, “Kınayı yaptık, ertesi gün sınırlar kapandı. Sınırdan geçemiyoruz, yetkililerden yardım istiyoruz. Burada kaldık, ne yapacağımızı bilemiyoruz. İki güne döneceğiz diye 15 yaşındaki oğlumu Rize'de bırakmıştık. O da yalnız kaldı. İki gün gelip döneceğimiz için üzerimize de o kadar para almadık. Burada her şey çok pahalı, paramız da kalmadı, yardım bekliyoruz” dedi.

 

 

Gülhan Çakır ise “Bizi ne olur Türkiye'ye göndersinler. Burada mahsur kaldık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz, psikolojimiz bozuldu, memleketimizi özledik, yetkililer yardım etsinler” çağrısında bulundu.

Resul Çakır da “Burada düğün yaptık, dönüş hazırlığındayken kapılar kapandı, burada kalakaldık. Bu sürecin daha ne kadar devam edeceğini bilmiyoruz. Bir an önce evimize dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Halil 3 ay önce Şikayet Et
  horon uzun sürdü galiba
  Cevapla
 • yurttaş 3 ay önce Şikayet Et
  Kına yakmaya devam.Millet kırılıyor.Dünyadan haberiniz yok hehalde.
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 3 ay önce Şikayet Et
  uyda ne işinuz var azeruden kız almaya gittunuz azeri caradenizlu ile keçinurmi da
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Biz evimizden çıkamıyoruz. Millet kına gecesine eğlenmeye gidiyor. Almayın, kalsınlar.
  Cevapla
 • Bordo bereli 61 3 ay önce Şikayet Et
  Birşey olmaz gelirsiniz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Çorum'dan Konya'ya uçtu
Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara açıkladı! Koronavirüse daha kolay ve daha zor yakalanan kan grubu