Evlat nöbetine gidemeyen baba evinin kapısında oğlunun yolunu gözledi

Diyarbakır’da HDP il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileler İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle eylemlerine 2 gün ara verdi. Kısıtlamanın ikinci gününde de çadıra gidemeyen ailelerden Celil Begdaş, evinin kapısının önünde oğlunun yolunu gözledi.

GİRİŞ 19.04.2020 15:19 GÜNCELLEME 19.04.2020 15:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbetine İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ve 30 büyükşehir ile Zonguldak illerini kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 2 gün ara verildi. Diyarbakır'da HDP il binası önünde günlerdir evlat nöbetinde olan inşaat işçisi Celil Begdaş, korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kısıtlamanın ikinci gününde de çadıra gidemedi. Kısıtlama nedeniyle HDP Diyarbakır il binası önündeki çadıra gidemeyen baba Begdaş, çadıra gidemediği için evinin kapısının önünde oğlunun yolunu gözledi.

 

 

"ÇOK ÜZÜLÜYORUM, BU EVE GELDİKÇE DAYANAMIYORUM"

 

 

2019 yılı Ramazan ayının ilk günü olan 5 Mayıs'ta ortadan kaybolan oğlu Yusuf'un (16) HDP'liler aracılığıyla dağa kaçırıldığını söyleyen baba Begdaş, "Oğlum şu anda bulunduğum evin kapısından çıkıp gitti, bu eve geldikçe dayanamıyorum. Oğlumun hatıraları var içeride, dayanamıyorum, oğlum gelir diye burada da bekliyorum. İnşallah en kısa sürede gelir. Yarın yine çadıra gideceğiz eylemimize devam edeceğiz. Çok üzülüyorum ve acıyı yaşayan bilir, başkası bilemez bu acı kötü bir acıdır. Evlat acısını Allah kimsenin başına getirmesin. Oğluma bulunduğumuz evin kapısı önünde de sesleniyorum gelsin ben onu kapıda bile bekliyorum. Artık eve gelsin yeter artık. Herhangi bir cezaya maruz kalmayacak, kardeşi Muhammed ve annesi hasta yatakta ve diğer abisi Veysi de işten çıktı. Hepimiz onu bekliyoruz. Teslim olsun, 13 çocuk geri geldi inşallah o da gelecek" dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • 24erzincan 5 ay önce Şikayet Et
  inşallah oğluna tez zamanda kavuşur
  Cevapla
 • TÜRKİYELİ 5 ay önce Şikayet Et
  HDP Türkiye geneli % 5 oyu zorr alacak ve Türkiye % 10 seçim barajına takılacaklar inşaallah....Tabi chp yönetimi hdp nin milletvekili adaylarını chp listelerine almaz ise diye düşünüyorum...
  Cevapla
 • Ankara..06 5 ay önce Şikayet Et
  hdp liler chp listelerinden tekrar meclise taşınırsa pkk ya destek vermek demektir buda vatandaşlarımızın ,çğretmenlerimizin vb ..şehit edilmesi demektir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Michael Frey kiralık gönderildi!
Abdullah Ağar Karabağ'daki son gelişmeleri değerlendirdi: Azerbaycan başladığı işi bitirmeli