Koronavirüsü yenen hasta davul ve zurna çalınarak taburcu oldu

Siirt’te immun plazma yöntemi uygulanarak iyileşen Turgut Kayar, hastaneden 33 gün sonra davul ve zurna eşliğinde taburcu oldu.

GİRİŞ 30.04.2020 18:00 GÜNCELLEME 30.04.2020 18:04
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Siirt Devlet Hastanesinde güvenlik amiri olarak görev yapan Turgut Kayar'ın, yaklaşık 33 gün önce baş ağrısı ve halsizlik şikayetinin ardından yapılan korona virüs test sonucu pozitif çıktı. Korona virüs hastası Kayar, tedavisine başlanmak üzere serviste gözlem altına tutuldu, ancak durumunun ağırlaşması üzerine solunum cihazına bağlı şekilde yoğun bakıma alındı. Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın desteğiyle Turgut Özal Tıp Merkezinde korona virüse yakalanıp iyileşmiş ve sonrasında testleri negatife dönen hastadan alınan plazmanın Kayar'a uygulanması sağlandı.

PLAZMA TEDAVİSİ İLE İKİNCİ GÜNDE SOLUNUM CİHAZINDAN KURTULDU

Turgut Özal Tıp Merkezi Kök Hücre ve Aferez Nakli Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt'un önerileri doğrultusunda plazma tedavisi uygulanan Kayar, ikinci günde solunum cihazından kurtuldu, ardından tedavisine devam edilmek üzere servise alındı. Serviste tedavisi tamamlanan Kayar, taburcu olurken, ailesi ve sevdikleri kendisini kapıda davul ve zurnayla karşıladı. Taburcu olduğu için mutlu olduğunu belirten Turgut Kayar, hastane çalışanlarının kendisine göstermiş olduğu ilgiden dolayı hepsine minnettar olduğunu söyledi. Kayar, “Arkadaşlar çok mutluyum. 45 gündür korona virüs tedavisiyle Siirt Devlet Hastanesinde tedavi görüyordum. Bu süreçte bütün Siirt halkına teşekkür ederim” dedi.

Kayar hastaneden davul zurna eşliğinde evine uğurlandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Şükür etmek 3 hafta önce Şikayet Et
  Nasıl bir millet olduk şükür etmek yerine davul zurna niye bu mübarek ayda neyi kutluyorsun. Allah'ın verdiği nefesi böylemi tesekkr ediyorsun
  Cevapla
 • eray 3 hafta önce Şikayet Et
  bilmem fark ettin mi arada peygamber efendimize salatu selamlar söyleniyor hemde topluca bu şükür ifadesi, davul zurnada sevinçlerini ortaya dökmüşler. Hem dünyevi hemde uhrevi hareketler beraber ortaya dökülmüş, niye tuhaf geldi sana anlam veremedim.
  Cevapla
 • ali 3 hafta önce Şikayet Et
  siirt halkı dinine ve vatanına bağlıdır. Yakından tanırsanız öyle olduğunu görürsünüz...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan tek tek hatırlatarak 81 il teşkilatına seslendi
Bakan Selçuk: Eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek