Erdoğan'dan Somali Cumhurbaşkanı Farmajo'ya mektup

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Farmajo'ya, Türkiye'nin Somali'ye tıbbı malzeme ve solunum cihazı yardımıyla birlikte mektup gönderdi.

Erdoğan'dan Somali Cumhurbaşkanı Farmajo'ya mektup
Erdoğan'dan Somali Cumhurbaşkanı Farmajo'ya mektup
GİRİŞ 02.05.2020 18:36 GÜNCELLEME 02.05.2020 18:36
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanSomali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullahi Muhammed Farmajo'ya, Türkiye'nin Somali'ye tıbbı malzeme ve solunum cihazı yardımıyla birlikte mektup gönderdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Farmajo'ya, Somali'ye ulaştırdığı tıbbı malzeme ve solunum cihazı yardımıyla birlikte gönderdiği mektubuna "Sayın Cumhurbaşkanı, Değerli Kardeşim" diye başlayarak, şu ifadelere yer verdi:

"Dünyayı saran Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden tüm Somalili kardeşlerimiz için milletim ve şahsım adına taziyelerimi iletiyorum. Umarım bu zorlu dönemi bir an evvel atlatırız. Kovid-19 salgınıyla mücadelede ilk günlerden bu yana aldığımız önlemlerin, ülkelerimizde krizin en az zararla atlatılmasına katkıda bulunacağına inancım tamdır. Ülkenizde salgınla mücadelede gösterdiğiniz çabalarınızda muvaffakiyetler temenni ediyorum.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde de belirttiğim üzere, Türkiye her konuda olduğu gibi bu hususta da Somali Hükümeti ve halkının yanında durmaya devam edecektir. 17 Nisan 2020 tarihinde ilettiğimiz yardım malzemelerine ilave olacak, bugün ülkenize gönderdiğimiz tıbbi yardım malzemesinin de sizlerin salgınla mücadelesine destek olacağını ümit ediyorum. En kısa zamanda yeniden sağlıklı günlerde zatıdevletleriyle yüz yüze de görüşmeyi arzu ettiğimi belirtir, şahsi sağlık ve mutluluğunuz ile dost ve kardeş halkınızın esenlik ve refahı için en kalbi temennilerimi iletirim."

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Bozkurt 3 ay önce Şikayet Et
  Biz büyüdükçe dünya küçülüyor.artik din kardeşlerimize daha yakınız.biz bize yeteriz dünyayada yeteriz.
  Cevapla
 • Afyonlu Kadir 3 ay önce Şikayet Et
  Gerçek lider Recep Tayyip Erdoğan Allah razı olsun. Allah uzun ömür versin. Büyük Türkiye için yola devam İnşaallah Reis
  Cevapla
 • Aksaraylı Mali 3 ay önce Şikayet Et
  cCc. 1944
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Umutlar yerle bir! Bilim Kurulu üyesi: 'Dilim varmıyor ama...'
Erdoğan'dan Lübnan için Arapça taziye mesajı