'Sosyal medya darbe ve kaos üretecek…'

AK Parti tarafından açıklanan Sosyal Medya etik kuralları konusunda Anadolu Yayıncılar Derneğinden bir açıklama geldi. Açıklama ’da AK Parti’nin taslağına destek verilirken “sosyal medya mecralarının kontrollü yabancı devletlerde olduğu için bu mecralar ülkemizi kaosa sokmak için kullanılabilir.” denildi.

'Sosyal medya darbe ve kaos üretecek…'
'Sosyal medya darbe ve kaos üretecek…'
GİRİŞ 04.05.2020 13:34 GÜNCELLEME 04.05.2020 13:37
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Son yıllarda yabancı medya kuruluşlarının youtube, Facebook ve Tweeter üzerinden toplumu yönlendirdiklerini belirten Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, "Sosyal medyayı hepimiz kullanıyoruz. Ancak bazı gizli hesaplar, troll hesapları ülkemiz aleyhine yayınlar yapmaktadır. Ülkemizi ekonomik olarak çökmüş gösteriyorlar. Korona virüsle mücadele eden en başarılı ülke olmamıza rağmen yalan yanlış haberlerle hasta ve ölümleri çok gösteriyorlar. Gezi olayları esnasında CNN  İnternational Televizyonu Gezi Parkından yayınlar yaptı. Ülkemizi yangın yerine çevirmeye çalışanlara destek verdiler. Alman DW Kanalı ülkemizde Koronadan ölüm oranlarını 10 kat fazla göstermeye çalıştı. Her an milleti kışkırtıp sokağa dökebilirler. Yine twiter milli ve yerli hesapları askıya alıyor. Takip edilmesini engelliyor diyen Sinan Burhan, bu sosyal medya ve uluslararası medya kontrol altına alınmazsa yarın darbe, kargaşa ve kaosa zemin hazırlayabilirler” dedi.

 

 

Burhan Ayrıca Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın şu açıklamalarına katıldıklarını söyleyerek, “Bu kuralların eksikliğinden kaynaklanan problemler, her geçen gün kişi ve topluluklara yönelik zararların daha da büyümesine yol açmış, kötü niyetli kişi ya da grupların bu eksiklikten faydalanarak sosyal ağları nefret dilinin egemen olduğu, kişisel ve kurumsal hakların hiçe sayıldığı birer yalan ve iftira aracına dönüştürmelerine neden olmuştur. Bu durum etik kurallar dışında hukuki sorumlulukları da içermektedir." ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR 3
 • Dermanbey 2 yıl önce Şikayet Et
  Hapis cezasi olmasi gerekiyor yoksa bosuna zaman kaybetmis oluruz ve sonuclarinada katlanmak zorunda kaliriz.
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  gerkli onlemleri hic zan kaybetmeden alin kardesim size mazeret uretmek yakismaz
  Cevapla
 • Karadenizli 2 yıl önce Şikayet Et
  Ve bunları yaparken de adına basın özgürlüğü diyorlar... Bizim ahmaklar da bunlar tarafından kullanılıp kendi Milletine ve Devletine kadar düşman olabiliyorlar.. Bulursunuz siz böyle bir Devlet Böyle bir vatan..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fatma Onur öldürüldü!
Güçlü dolar için tehlike çanları çalıyor!