Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in villası yıkılacak

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’deki villası İmar Barışı’nı fırsatçılığa çevirdiği ortaya çıkmış ve kaçak inşaat yapması sebebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapı kayıt belgesinin iptaline karar verilmişti. Kaçak yapılan villanın 3 gün içerisinde yıkılacağı bildirildi.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in villası yıkılacak
Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in villası yıkılacak
GİRİŞ 06.05.2020 01:12 GÜNCELLEME 06.05.2020 01:21
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’deki villasının ruhsata aykırı birçok bölümün bulunduğunun belirlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Bakanlığa bağlı il müdürlüğü ekiplerinin tespitleri sonucu, Özdil’in villa için yalan beyan vererek aldığı Yapı Kayıt Belgesi dün iptal edildi.

 

 

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Bakanlık, Bodrum Belediyesi’ne yıkım emri verdi. Belediye üç gün içerisinde yıkımı gerçekleştirmek durumunda. Yapmazsa bakanlık belediye hakkında suç duyurusunda bulunacak; 3 hafta içinde de kaçak kısımların yıkımını gerçekleştirecek.

 

 

İMAR BARIŞI'NI FIRSATÇILIĞA ÇEVİRDİ

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, dün villada inceleme yaptılar. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı doğrultusunda harekete geçen ekipler, Özdil’in imar barışı sonrasında kaçak yaptığı uydu fotoğraflarından belirlenen 45 metrekarelik teras ve müştemilatı inceleyerek fotoğrafladılar. Ekiplerin tespitlerinin ardından Özdil’in villasındaki imara aykırı olarak yapıldığı belirlenen alanlar için Bodrum Belediyesi’ne yıkım emri verildi.

YALAN BEYAN İÇİN SUÇ DUYURUSU

Ayrıca, Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü “Kamu görevlilerine yalan beyanda bulunan” Yılmaz Özdil’in Eşi Hülya Özdil hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda Hülya Özdil üzerine kayıtlı villanın olduğu bölgede bulunan 4 villa ve bölgede imar barışı sonrasında yapılan çok sayıda villayla ilgili de inceleme başlatıldı. İnceleme kapsamında Hülya Özdil üzerine kayıtlı villanın bulunduğu 349 ada da bulunan 3,4,5 ve 6 nolu parsellerin durumu ayrıntılı olarak araştırılacak. Hülya Özdil adına kayıtlı villa, 4’üncü parselde yer alıyor.

142 METREKARELİK VİLLAYI 310 METREKAREYE ÇIKARDI

Özdil’in ilk olarak 2017’de aldığı ve ‘ticari alan’ statüsünde olan yapıyı “Cins değişikliği” ile villaya çevirdiği ve daha sonra 142 metrekarelik villayı, bodrum kat, teras ilavesi gibi kaçak yapılarla 310 metrekareye çıkardığı uydu fotoğrafları ile tespit edilmişti.

YORUMLAR 101
 • Salih Tekin 3 ay önce Şikayet Et
  Hay'dan gelen Hu'ya gider. atatürk istismarından gelen de moloza gider.
  Cevapla
 • Muğlali ak 3 ay önce Şikayet Et
  Ege yapıları ciddi denetiden geçmeli.
  Cevapla
 • Romalı 3 ay önce Şikayet Et
  Özdil Özdil herkesi yazarsın birde desene burayı kim yapmış haberim yok salağa yat
  Cevapla
 • Xye 3 ay önce Şikayet Et
  Bir gazeteci nerden bunur bukadar milyonlari?!
  Cevapla
 • Pars 3 ay önce Şikayet Et
  Atatürk senin bu halini görse yazdığın kitapı senin gözüne sokardı özdil yazık kaçakçı özdil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 11 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Türkiye'nin son adımıyla ilgili çarpıcı yorum: İkinci Sevr'i yırtıp attık