22 Mayıs Corona virüs vaka tablosu: 952 vaka tespit edildi 27 kişi hayatını kaybetti!

22 Mayıs Corona virüs vaka tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Vaka sayılarına bakıldığında 1. dönemin sona erdiğini açıklayan Bakan Koca, son 24 saatte 952 yeni vakanın tespit edildiğini ve 27 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Açıklanan son rakamlarla birlikte Türkiye'de toplam vaka sayı 154.500'e yükselirken toplamda hayatını kaybedenlerin sayısının 4.276'ya yükseldi.

22 Mayıs Corona virüs vaka tablosu: 952 vaka tespit edildi 27 kişi hayatını kaybetti!
22 Mayıs Corona virüs vaka tablosu: 952 vaka tespit edildi 27 kişi hayatını kaybetti!
GİRİŞ 22.05.2020 19:56 GÜNCELLEME 22.05.2020 19:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye'de Corona virüs vaka sayısında alınan önlemler neticesinde her geçen gün düşmeye devam ediyor. Sağlık Balanı Fahrettin Koca, Türkiye'de Corona virüsün kontrol altına alındığını açıkladı. Gün gün şeffaf bir şekilde test sayısı, vaka sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakımdaki hastaların sayısı, entübe edilen hasta sayısı, tedavi edilen vaka sayısın açıklayan Bakan Koca 22 Mayıs Corona virüs vaka bilançosunu da açıkladı. İşte yeni vaka tablosu.

 

TÜRKİYE'DE CORONA VİRÜS VAKA SAYISI KAÇA YÜKSELDİ?

22 Mayıs Türkiye'de görülen Corona virüs vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı:

Toplam Test Sayısı: 1.767.495
Toplam Vaka Sayısı: 154.500
Toplam Vefat Sayısı: 4.276
Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 800
Toplam Entübe Hasta Sayısı: 401
Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 116.111

 

22 Mayıs Türkiye'de görülen 24 saatlik Corona virüs vaka tablosu:

Bugünkü Test Sayısı: 37.507
Bugünkü Vaka Sayısı: 952
Bugünkü Vefat Sayısı: 27
Bugünkü İyileşen Hasta Sayısı: 1.121

Dün açıklanan vaka bilançosu;

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA 1. DÖNEMİN TAMAMLADIĞINI AÇIKLADI!

Türkiye'miz koronavirüse karşı mücadelesinde birinci dönemi tamamlamıştır. 29 Nisan, koronavirüste birinci dönemi geride bıraktığımız tarihtir.

Güncel rakamlar salgını kontrol altına aldığımızın kanıtlarıdır. 

Şu anda koronavirüsle mücadelemizin yeni döneminin ilk günlerindeyiz. Şimdi yaşama alanımızı genişliyor fakat aynı tedbirleri daha geniş alana yayıyoruz. Sosyal alan için kontrolü ele alıyoruz. 

Başlayan yeni dönem bildiğimiz anlamda tipik bir normalleşme değildir. Hayatımızın kısmen özgürleşmesidir. Yeni dönem tedbirlerle özlemlerin sentezidir. Başlayan günler 11 Mart'tan bu yana gösterdiğimiz çabanın ödülüdür. Ama bu ödül büyük ödül değildir. Hassas davranmazsak serbestlik yeni mecburiyetlere yol açar. Kontrolün kaybı ikinci dalganın davetiyesi olacaktır. 

YORUMLAR 2
  • laf soz anlama 2 yıl önce Şikayet Et
    yeni pozitif hafta sayisi iki gun once ve ondsn onceki gun 1600 civariyken tekrar 1800 lere cikmis buda avm lerde olsun pazar yerlerinde olsun carsida yolda sosyal mesafeyi korumayan dehteh custen anlamayan dort ayaklilar gibi laftan sozden anlamayanlar yuzunden oluyor ne zaman avm carsi pazar dolu sosyal mesafe yok pozitif vaka artiyor ne zaman sokaga cikmak yasak positif vaka azaliyor
    Cevapla
  • ....... 2 yıl önce Şikayet Et
    sakın iyileşen hasta sayımız yükseldiği için rehavete kapılmayın. hiçbirimizin 1 gün bile bekleyecek zamanı yok. her geçen gün artıyor zaten
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'da beklenmedik gelişme: Son dakika kararı!
Önce İmamoğlu şimdi de İYİ Parti! Kılıçdaroğlu'na peş peşe adaylık göndermesi