Ve Özdil'in milyonluk villası için yıkım kararı çıktı!

Gazeteci Yılmaz Özdil'in, Bodrum’un Bitez Mahallesi'nde eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villada, ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm olduğu ortaya çıkınca Bodrum Belediye ekipleri evi mühürledi. Özdil’in evinin yıkımı için Bodrum Belediyesi encümen kararı ile yıkımı onaylandı.

GİRİŞ 09.05.2020 15:57 GÜNCELLEME 09.05.2020 17:15
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Yılmaz Özdil’in, Bitez Mahallesi Aktur sitesinde bulunan ve 2017 yılında eşi Hülya Özdil adına satın aldığı lüks villada ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm yapıldığı iddia edildi. Bodrum Belediyesinin yapıya ilk olarak ofis ve işyeri ruhsatı verdiği daha sonra Özdil ailesinin yapıya kaçak bölümler ilave ederek ruhsatın yaklaşık iki katı kadar inşaat alanı elde ettikleri öğrenildi.

 

 

Yılmaz Özdil’in, villasındaki kaçak bölümler için ise 2018 yılının sonunda imar affına başvurduğu ve başvurunun eşi Hülya Özdil tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından villadaki kaçak eklentilerin yıkımı için yazılan talimat, Bodrum Belediyesine tebliğ edildi. Müdürlük ayrıca, İmar Barışı'ndan sonra bile kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanılttığı iddia edilen Özdil'in eşi hakkında 'yalan beyanda bulunduğu' gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

 

 

Bodrum Belediyesi ekipleri tebliği aldıktan sonra Özdil’in evine mührü vurdu. Bodrum Belediyesi yıkım için encümen kararı alarak, Özdil ailesinin evindeki kaçak bölümler için yıkım kesinleşti. Belediyenin villadaki yıkım işlemini ise 13 Mayıs günü gerçekleştireceği öğrenildi. Belediyenin öncelikle Özdil ailesine kaçak bölümlerin kendilerince yıkılması yönünde tebligat yapacağı, eğer Özdil ailesi bu yıkımı Çarşamba gününe kadar gerçekleştirmezse yıkımın 13 Mayıs Çarşamba günü belediye ekiplerince yapılacağı bildirildi. 

"PAY HATTI" DEDİ AFTAN YARARLANDI

Yılmaz Özdil, 28 Eylül 2019 tarihinde "Pay hattı" başlıklı köşe yazısında "Deprem ülkesinde imar affı mı olur birader? Fay hattı sorun değildir Türkiye'de. Pay hattı sorunudur, pay hattı!" yazısını kaleme almıştı. Yazdığı yazıyla çelişen Özdil, imar affına başvurarak 349 ada 4 parsel bulunan evinin yapı ruhsat ve eklerine aykırılıktan dolayı başvurarak yapı kayıt belgesi aldı.

Yapılan incelemelerin ardından Özdil’in evinin kaçak olan jeneratör dairesi, müştemilat, bodrum kat ve pergole yerine yaptırdığı çelik iskeletlerin yıkılacağı öğrenildi.
120 metrekarelik evi 310 metrekareye çıkaran Özdil'in evinde proje dışında; müştemilat 18,00 metrekare, jeneratör odası 13,50 metrekare, bahçe deposu 9,50 metrekare, zemin terası altında ilave oda 81,00 metrekare bulunduğu öğrenildi. 

ETİKETLER
yıkım kararı
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • temel 2 ay önce Şikayet Et
  atanin kitabi degil nasil kacak yapilir hile yapilir su bu yapilir diye kitap cikarmasi gerek ne ararsan var bence sadece yikim degil hapis cezasi olacak izin veren yardim eden belge de sahtecilik yapan hepsine iyi ceza sart
  Cevapla
 • tunç 2 ay önce Şikayet Et
  vah vah çok üzüldüm,bu gibi kararlar başında tüy bitmedik yetim hakkı olan hazine arazilerine çöreklenenlere ve bunlara göz yumanlarada uygulanırsa süper olur...
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Hırsız devletin arsasını çalmış kılıf uyduramamış
  Cevapla
 • MAHMUT 2 ay önce Şikayet Et
  Beraber yürüttünüz CHP lilerle.....Devlet ortaya çıkınca Yakalandınız... Bidon kafalı seni......
  Cevapla
 • ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  vay hırsız vay
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Unutulmayacak fotoğraflarla '15 Temmuz gecesi'
ABD'li dev Türkiye'yi seçti! Üs yatırımı geliyor