CHP'nin anketinde Erdoğan sürprizi

CHP, koronavirüsle mücadeleyi vatandaşa sordu. Yapılan anket çalışmasına göre vatandaş, Sağlık Bakanlığı'nın çalışmalarını başarılı buluyor. CHP'nin anketinde Sağlık Bakanlığı yüzde 86, Cumhurbaşkanlığı ise yüzde 54 oranında mücadelede başarılı bulundu.

GİRİŞ 11.05.2020 23:14 GÜNCELLEME 11.05.2020 23:14
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

CHP koronavirüsle mücadelenin nabzını tuttu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulan son kamuoyu araştırmasına göre vatandaşların yüzde 86'sı Sağlık Bakanlığı'nı koronavirüsle mücadelede başarılı buluyor.

 

 

CHP'nin Nisan ayını kapsayan salgın araştırması 81 il 641 ilçede 2 bin 409 kişiyle yapıldı. Ankette vatandaşlara salgın sürecine dair sorular yönetildi.

BAŞKAN ERDOĞAN VE BAKAN KOCA BAŞARILI YANITI VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı'nın koronavirüsle mücadeledesi de vatandaşa soruldu. Yüzde 54 oranında Cumhurbaşkanlığı başarılı mücadelede başarılı yanıtı verildi. Ankette katılanların yarısı belediyeleri başarılı bulurken Sağlık Bakanlığı'nın çalışmalarına ise büyük oranda destek çıktı.

Maske ile ilgili yöneltilen "Bugüne kadar size ya da ailenizden birine ücretsiz maske ulaştırıldı mı?" sorusuna yüzde 61 hayır yanıtı verildi. CHP'nin araştırmasına göre katılımcıların yüzde 66'sı CHP'li belediyelerin bağış hesaplarına bloke konulması kararını desteklemiyor.

 

 

CHP'nin araştırmasında "Salgın sonrasında ev ihtiyaçlarını ve fatura ödemekte sorun yaşadınız mı?" sorusu da yönetildi. Yüzde 37 hayır, yüzde 27 oranında evet yanıtı verildi. Ankete katılanlar iş yerlerinde ise virüsle ilgili yeterli önlem alındığını belirtti.

KAYNAK: CNN TÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 108
 • Gülçin kaçar 3 gün önce Şikayet Et
  Bana göre Türkiye’de Hiç bir olay Sürpriz değil ...
  Cevapla
 • Göktürk 1 ay önce Şikayet Et
  bu yalandolanoğlu tvlere çıkar tam tersini söyler
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 ay önce Şikayet Et
  gördünmü kemal abi sağlık bakanlığı çok başarılı yüzde 86 hükümet başarılı yüzde 54 bu demekki seçim olsa ak parti yüzde 52 karada havada alır demek kemal abi sen şu at gözlüğünü çıkarsanda gerçekleri görme zamanı geldi kemal abi
  Cevapla
 • Görünen Köy 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yüzdeye girmeyen muhaliflere de corona bulaşırsa kendilerine göre bu başarısız olan kişilerin ellerinde tedavi olacaklar. Şimdiden Başarılı!!! Avrupa ülkelerinde tedavilerini alabilirler. Bu ülke Johnsonun ülkesi ingiltere olabilir Veya Comtenin italyası olabilir. Veya messinin top koşturduğu İspanya da olabilir. İstiyorsa çok güvendikleri Trumpın ABD si de olabilir. İsterlerse de hemen sınırımızın öte tarafında Beşşar Esed var.Pyd nin uzman dr ları var.Anında iyileştirme özellikli..
  Cevapla
 • Keleş 34 1 ay önce Şikayet Et
  bu anket oranı düşük yüzdeyi acıklayan kim Çarkçı ben şimdi inanayımmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Korkutan açıklama: Hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar artacak
Beşiktaş Kayseri'de yıkıldı!