CHP'nin anketinde Erdoğan sürprizi

CHP, koronavirüsle mücadeleyi vatandaşa sordu. Yapılan anket çalışmasına göre vatandaş, Sağlık Bakanlığı'nın çalışmalarını başarılı buluyor. CHP'nin anketinde Sağlık Bakanlığı yüzde 86, Cumhurbaşkanlığı ise yüzde 54 oranında mücadelede başarılı bulundu.

GİRİŞ 11.05.2020 23:14 GÜNCELLEME 11.05.2020 23:14
Bu Habere 135 Yorum Yapılmış

CHP koronavirüsle mücadelenin nabzını tuttu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulan son kamuoyu araştırmasına göre vatandaşların yüzde 86'sı Sağlık Bakanlığı'nı koronavirüsle mücadelede başarılı buluyor.

 

 

CHP'nin Nisan ayını kapsayan salgın araştırması 81 il 641 ilçede 2 bin 409 kişiyle yapıldı. Ankette vatandaşlara salgın sürecine dair sorular yönetildi.

BAŞKAN ERDOĞAN VE BAKAN KOCA BAŞARILI YANITI VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı'nın koronavirüsle mücadeledesi de vatandaşa soruldu. Yüzde 54 oranında Cumhurbaşkanlığı başarılı mücadelede başarılı yanıtı verildi. Ankette katılanların yarısı belediyeleri başarılı bulurken Sağlık Bakanlığı'nın çalışmalarına ise büyük oranda destek çıktı.

Maske ile ilgili yöneltilen "Bugüne kadar size ya da ailenizden birine ücretsiz maske ulaştırıldı mı?" sorusuna yüzde 61 hayır yanıtı verildi. CHP'nin araştırmasına göre katılımcıların yüzde 66'sı CHP'li belediyelerin bağış hesaplarına bloke konulması kararını desteklemiyor.

 

 

CHP'nin araştırmasında "Salgın sonrasında ev ihtiyaçlarını ve fatura ödemekte sorun yaşadınız mı?" sorusu da yönetildi. Yüzde 37 hayır, yüzde 27 oranında evet yanıtı verildi. Ankete katılanlar iş yerlerinde ise virüsle ilgili yeterli önlem alındığını belirtti.

KAYNAK: CNN TÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 135
 • Gülçin kaçar 2 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bunların gündemi tıkandı yeni gündemleri Peker Soylu Tüm dikkatlerin odan noktası ...
  Cevapla
 • Gülçin kaçar 3 ay önce Şikayet Et
  Şimdi CHP’ye gidişin gidiş olmadığını görüyor ama ne yapıyor Erken seçim istese CHP CHP 40 Milet vekilini istifa etirsin al sana erken seçim Ama CHP NİNDE İŞİNE GELİYOR BU GİDİŞ ...
  Cevapla
 • Gülçin kaçar 5 ay önce Şikayet Et
  En kuvvetli benim Çünkü sana olan Öfkemi yendim En güçlü benim Seni sevmekten Vaaz geçtim...
  Cevapla
 • Gülçin kaçar 5 ay önce Şikayet Et
  Önem ver ki Sanalda önem versinler Bu dünyada yalnız değilsin bunu unutma Dünya senin için değil bizim içinde dönüyor Her bana rab bana diyenler Kendi başlarını yiyenlerdir...
  Cevapla
 • Gülçin kaçar 5 ay önce Şikayet Et
  Atatürk’e hakarettin sonu bariz bir şekilde görünmekte CHP bunu yaptı Buyurun beklenen son İktidara yürürken bir kendini bilmez atanın resmini ayağının altına aldı olay biti Tam birlik beraberlik içinde iktidara varmak üzere maskeleriniz düştü Biz koyunun olmadığı yerde keciye Abdurrahman çelebi demeye razıyız ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin'den çok konuşulacak dolar çıkışı: Hala devam ediyorlar
Altın fiyatları için kritik viraj! Altında korkulan olacak mı? ABD mesajı verdi