İlçe karar aldı: Maske takmayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak

Kastamonu’nun Cide ilçesinde maske takmayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak.

İlçe karar aldı: Maske takmayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak
İlçe karar aldı: Maske takmayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak
GİRİŞ 13.05.2020 21:17 GÜNCELLEME 13.05.2020 21:20
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Cide İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar hakkında bilgilendirmede bulunan Cide Kaymakamlığı, ilçede maske takmanın önemine dikkat çekerek, takmayanlara 3 bin 150 TL idari para cezasının uygulanacağını açıkladı. Cide Kaymakamlığınca yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“13 Nisan 23.59 itibarıyla Cide'nin tüm kamusal ve sosyal alanlarında, caddeler ile sokaklarda, halkın toplu bulunduğu her türlü yerde, iş yerleri ile bunların önlerinde maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Yasağa uymayanlara 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacaktır. Kaymakamlık ve Belediye tarafından ücretsiz maske dağıtım çalışmaları devam etmekte olup, buna ek olarak ilçemizdeki büyük zincir market, işletme gibi tüm yerlerde 1 lira ücretle maske satışı başlamıştır. Daha yüksek fiyata maske satışına müsaade edilmemektedir. Ayrıca berber ve kuaförler açıldı. Olası bir vaka durumunda temaslı kişileri, ivedi şekilde tespit edebilmek için berber, güzellik salonu, kuaför gibi iş yerlerine gelen tüm müşterilerin bilgilerinin adı, soyadı, kimlik numarası, geldiği tarih ve telefon numarası işletme sahibi tarafından kayıt altına alınmasına karar verilmiştir. Kayıtları titiz tutmayanlar hakkında işlem yapılacaktır”

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • AKINCIRUHU 1 ay önce Şikayet Et
  uygulama çok iyi bence herkes bencil davranıyor artık bu uygulamadan sonra herkes akıllı davranır kaymakam da gayet titizlikle çalışıyor helal olsun can gönülden tebrik ederim...
  Cevapla
 • Reis C* 1 ay önce Şikayet Et
  Aynı şeyi Kütahya da istiyoruz yetkiililer uyuyormu...
  Cevapla
 • enes 1 ay önce Şikayet Et
  vallahi helal olsun ölüm riski var maske tak kimse dinlemez ama ceza olunca aziz nesin lik türk insanı anasını babasını satar.
  Cevapla
 • iftarı beklerken 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kararı alan yetkilileri tebrik ediyorum. Keşke bizim şehrimizdeki yetkililer de böyle kararlar alabilseler. Her şeyi sağlık bakanından , ya da cumhurbaşkanından beklemeyin.
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Rizede artış var, Rize valiliği alsın böyle kararda görelim ha bir de Trabzon, görelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Erdoğan'ın Ayasofya şifresi! 20:53'te dünyayı çılgına çeviren 3 ayrıntı