Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan yeni paylaşım!

Koronavirüse karşı yaptığı çalışmalarla ve geçen ay Dornaz Alfa ilacının adını açıklamasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Dornaz Alfa'nın sadece akciğer problemlerine neden olan zarı eritmediğini, aynı zamanda antiviral gibi çalışabildiğini rapor ettikleri ilk laboratuvar ve klinik verilerinin önbaskı olarak yayınlandığı söyledi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan yeni paylaşım!
Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan yeni paylaşım!
GİRİŞ 13.05.2020 23:43 GÜNCELLEME 13.05.2020 23:45
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Koronavirüs tedavisi için kendini ve ekibini laboratuvara kapatan ve aylardır çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından koronavirüs aşı ve ilaç çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

 

 

Ovalı, ilk partide 2 milyon dozu hedefledikleri aşının birinci basamağı olan hayvan deneylerinin sorunsuz devam ettiğini açıkladı. Prof. Dr. Ovalı, "Amaç, eylülde klinik testlere başlamak" bilgisini paylaştı.

DORNAZ ALFA İLE İLGİLİ VERİLER YAYINLANDI

 

 

Ovalı, yaptığı açıklamada "Dornaz Alfa'nın sadece akciğer problemlerine neden olan zarı eritmediği, aynı zamanda bir antiviral gibi çalışabildiğini rapor ettiğimiz ilk laboratuvar ve klinik verilerimiz preprint olarak yayınlandı" ifadelerini kullandı.

OVALI ÖNCEKİ AÇIKLAMASINDA AĞUSTOS AYINI İŞARET ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerdeHabertürk TV'de konuk olduğu programda aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Ovalı, "Yaptığımız aşı her şey yolunda giderse Ağustos'ta insanlara dokunacak. Ama yanlış gidebilir, terslikler olabilir. Eninde sonunda başarırız. Benim hep inandığım bir söz var: Zoru hemen yaparız, imkansız zaman alabilir. Bu zamana kadar adeta nefessiz çalıştık. Verdiğimiz sözü tuttuk. Biz 23 Nisan'ı tarih olarak koyarken, bugüne zor yetişir diyorduk" ifadelerini kullanmıştı. 

DORNAZ ALFA'YI 16 NİSAN'DA DUYURMUŞTU

Ovalı, 16 Nisan tarihinde yaptığı paylaşımda "1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan'da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik.. Acilen Dornaz Alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim" demişti. 

YORUMLAR 42
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Milleti ilaç ve aşı buluyoruz deyip sonra karşımıza Patentli Yabancı bir firmanın 2500TL lik ilacı ile çıkarsan kusura bakma size güven ve inancımız kalmamıştır.Yerli,Milli Aşıyı bul getir Gözümüzdeki İtibarını kurtar Hocam.
  Cevapla
 • hHÜSEYİN 3 yıl önce Şikayet Et
  Prof. Dr. Ercüment Ovalı ne zaman ( yine yeni yeniden ) Özür dileyecektır.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam bana hic guven vermiyor..
  Cevapla
 • abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  dornaz alfa güzellemeye devam :)
  Cevapla
 • mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Hocam bir konuştun boş çıktı. İkinci konuşmayı yapma, icraat yap icraatın konuşsun. İnsanların umutlarını yıkma. Bir zamanlar erge dönergecini açıklayanların durumuna düşme.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları: İsrail'e ait 23 askeri araç tamamen ya da kısmen imha edildi
Guterres görevi süresince ilk kez Gazze için yetkisini kullandı