15 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!

İl Hıfzıssıhha Kurulları Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Sakarya ve Uşak'ta maskesiz sokağa çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize, Karabük, Kayseri ve Siirt de dahil oldu.

15 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!
15 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!
GİRİŞ 14.05.2020 18:36 GÜNCELLEME 14.05.2020 18:44
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Koronavirüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Türkiye'deki 15 ilde zorunlu hale getirildi.

 

 

BU İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Koronavirüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Sakarya ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize, Karabük, Kayseri ve Siirt de dahil oldu.

 

 

Kayseri'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında özel ve kamu ortaklı tüm kurumlar ile çarşı ve fabrikalarda maske takma zorunluluğu getirildi.

ERDOĞAN DA ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAMIŞTI

Kovid-19'la mücadele sürecinde maske kullanımının önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmayacağını vurgulayan uzmanlar, normalleşme sürecinde maske kullanımının önemine vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Mayıs'ta Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız" demişti.

BAKAN KOCA DA HER FIRSATTA UYARIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirterek, koronavirüs riskinin azaltmasının koşulunu "Maske + Sosyal Mesafe" ifadesiyle açıklamış, "Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz." değerlendirmesinde bulunmuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • atly 4 ay önce Şikayet Et
  İstanbulda serbest olduktan sonra bir anlamı yok.
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Millet rahat maskeyi bıraktı.çok yazık
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Maskesiz dolaşana Para Cezası verilsin! ... o zaman herkes Maske takar kurallarada uyar.
  Cevapla
 • Halil 4 ay önce Şikayet Et
  Zaten bi yasak varsa ihlalinde de ceza vardır merak etme
  Cevapla
 • Altaylar 4 ay önce Şikayet Et
  Riski yüksek şehirlerde maske takmak zorunlu değil ama riski düşük şehirlerde maske takma zorunluluğu var. Mesela İstanbul’da yaşayanlar takmayacak, üstelik virüsün en çok olduğu şehir. Biz nasıl bir ülkeyiz anlayan
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Galatasaray Avrupa'ya veda etti!
Son dakika haberi: 1 Ekim koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı