Vali rakam verdi! Türkiye'deki koronavirüs cezalarının yarısı bu ilimizde

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte koronavirüs denetimlerinde bugüne kadar 92 bin 714 kişiye 144.3 milyon lira ceza yazıldığını bu cezalarında Türkiye'de yazılan cezaların yarısını oluşturduğunu söyledi.

Vali rakam verdi! Türkiye'deki koronavirüs cezalarının yarısı bu ilimizde
Vali rakam verdi! Türkiye'deki koronavirüs cezalarının yarısı bu ilimizde
GİRİŞ 16.05.2020 13:36 GÜNCELLEME 16.05.2020 13:36
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye geneline oranla koronavirüs vakalarında artış yaşanan Gaziantep'te, denetimlerde uygulanan cezanın da Türkiye'de yazılan cezaların yarısını oluşturduğu öğrenildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Valiliği'nin resmi sosyal medya adresleri üzerinden yapılan açıklamalarda, kentte bugüne kadar koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan 998 iş yeri 92 bin 714 kişiye ceza yazıldığı belirtildi.

144.3 MİLYON LİRA PARA CEZASI UYGULANDI

Valilik hesabından yapılan paylaşımda "Koronavirüs tedbirleri kapsamında bugüne kadar emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından 998 iş yeri ve 92 bin 714 kişiye toplamda 144.3 milyon TL tutarında idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler devam edecek olup, salgın tehlikesini ortadan kaldırmak için lütfen kurallara uyalım." denildi. 

TÜRKİYE'DE YAZILAN CEZANIN YARISI ANTEP'TE

Vali Gül ise daha sert tedbirler uygulanmasını isteyen bir vatandaşa cevap olarak, "Türkiye’de toplam yazılan cezanın yarısını Gaziantep'te yazdık. Sizlere büyük iş düşüyor; bu paraları öderken çok büyük sıkıntı çekeceksiniz, lütfen çevremizdeki insanları uyaralım." dedi. 

ETİKETLER
cezalar korona
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • YAKUP 3 ay önce Şikayet Et
    devlet af çıkarır düşüncesi var herkeste çok duyuyoruz çevreden bu sözleri affedilirse büyük yanlış olur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Eyfel Kulesi'nde bomba ihbarı
Savunma sanayinde devrim niteliğinde gelişme yaşandı! Oyunun kuralını değiştirecek