RTÜK Başkanı Şahin'den Sevda Noyan açıklaması

RTÜK Başkanı Şahin, Sevda Noyan'ın Ülke TV'de kullandığı sözlerle ilgili açıklama yaptı. Söz konusu açıklamaların RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemeyeceğini kaydeden Şahin, "İlk kurul toplantısında gereği yapılacaktır" dedi.

RTÜK Başkanı Şahin'den Sevda Noyan açıklaması
RTÜK Başkanı Şahin'den Sevda Noyan açıklaması
GİRİŞ 18.05.2020 11:54 GÜNCELLEME 18.05.2020 12:08
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sevda Noyan'ın Ülke TV'de kullandığı sözlerle ilgili açıklama yaptı. Şahin'in, "Hukuk dışı şiddet çağrılarına taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandığı açıklaması şöyle: 

 

 

"Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan programdaki söylemleri kamu vicdanını derinden yaralamıştır. O sözler hiçbirimiz açısından kabul edilemez. Kamu vicdanı hepimizin vicdanıdır.

FETÖ ile mücadele hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak önceliğimizdir. FETÖ’ye karşı mücadelemize zarar verecek hiçbir tutuma göz yummamız mümkün değildir. Tabii ki 15 Temmuz’da yaşananları tekrar aklından geçirenler olursa hem devletimiz hem de milletimiz meşru şartlarda cevabını en güçlü şekilde verecektir. Bundan da kimsenin tereddüdü olmamalıdır.

 

 

RTÜK İLKELERİ BAKIMINDAN ASLA KABUL EDİLEMEZ

Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez. Hukuk dışı çağrılar ve şiddeti teşvik, taviz vermeyeceğiz kırmızı çizgilerimizdendir. İlgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde RTÜK olarak söz konusu söylemlerin bir televizyonda yayınlanmasının karşılığı neyse gereği yapılacaktır.   

Olayın olduğu ilk günden itibaren bakış açımız budur.  RTÜK sanki bunları mazur görüyormuş gibi önyargıyla propaganda yapanlara karşı “Kimsenin büyütmesine gerek yok gereği yapılır, alacağımız kararlarla  darbe sevicileri sevindirmeyelim” mealinde konuşsam da halen bu süreci farklı noktalara çekmeye çalışanlar olduğunu üzülerek ve ibretle görüyorum.

Açıkçası art niyetli propagandaları yürütenler konuları konuşmayı değil kurumları ve kişileri hedef almayı amaçlamaktadır.  Anayasal bir kurum olan RTÜK, kendisine kanunlarla verilmiş görevler ve yetkiler çerçevesinde karar veren ve karar süreçleri sağlıklı işleyen bağımsız bir idari otoritedir. Hangi görüşten olursa olsun sağduyu sahibi samimi vatandaşlarımız bu gerçeği bilmektedir.

RTÜK İLK TOPLANTIDA GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Biz aziz milletimizden yana,  tarafsız olarak değerlerimiz ve sorumluluk bilinciyle vazifemizi yapıyoruz. Kimsenin kuşkusu olmasın, daha önce pek çok örnekte olduğu gibi RTÜK kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
ebubekir şahin
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  bide darbe icin cagri yapanlara birseyler yapin
  Cevapla
 • Sade bir vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Size de GUNAYDIN baskan
  Cevapla
 • Mahmut Akar 1 yıl önce Şikayet Et
  Provakatörlere geçit yok
  Cevapla
 • oktay 1 yıl önce Şikayet Et
  Darbe çığırtkanlığı yapanlara karşı duranları bırakında Milletin Ahlakına Darbe vuran şu rezil dizi filmleri kaldırın derim
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Öyle tüm açık saçık hiç Müslümanlık ve Türk kültürüyle alakaları yok. Geleceğimiz çocuklarımıza çok kötü örnek oluyorlar. Hemen kalkmalılar
  Cevapla
 • Akıncı Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle katılıyorum size
  Cevapla
 • 1 yıl önce Şikayet Et
  Balk tv de her gün millete hükümete hakaret tehdit iftira var oraya bir sey yokmu rütük
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: PKK'yı şoke eden haber! Bir anda Tam 51 terörist eksildiler...
Tevfik Göksu: İETT tam bir arpalığa dönüşmüş