Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İdari izinli sayılacaklar

Kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İdari izinli sayılacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İdari izinli sayılacaklar
GİRİŞ 29.05.2020 21:20 GÜNCELLEME 29.05.2020 21:24
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla "COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler" ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

 

 

Genelgeye göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele amacıyla yürürlüğe konulan 13 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkış İzni" konulu Genelge ile 22 Mart'ta Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler" konulu Genelge 1 Haziran'da yürürlükten kaldırılacak.

Ancak çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

 

 

İdari izinli sayılanlar, bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacak. Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağırıldıkları anda görevlerine dönecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacak.

YORUMLAR 20
 • sivaslı 2 ay önce Şikayet Et
  millet parkta fink atsın lokantalarda halısahada plajda gezsin avmde keyif yapsın özel sektördeki kronik hastalar çalışamasın iş veren 1170 tl ye zorlasın doktor rapor vermesin nedir ya bu
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Haber 7 özel sektör ne olacak haber bekliyoruz yaşı bekleyenleri emekli etsinler yada maaş im neyse devlet karşılasın yada işe iade edilsin.
  Cevapla
 • Cenğiz 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve 7 habere çok teşekkür ederiz bu ortamda kronik hastalara verilen bu destek binlerce insanın hayır duası olarak sizlere dönecektir.....
  Cevapla
 • Seco 2 ay önce Şikayet Et
  Bide bunu özel sektörde uygulayabilsek ne güzel olurdu özel sektörde maske mesafe kuralımı varki iş verenin umurunda bile değil
  Cevapla
 • ibrahim 2 ay önce Şikayet Et
  Aslında kronik hastalığı olanlara emeklilikte hizmet süresini doldurduğu halde yaşı bekliyorlarsa emeklilik hakkı verin gitsin. Hem gençlerinde önü açılır bu şekilde hem de emekli olmak isteyen varsa emekli olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ticaret Bakanlığı duyurdu! 6 ünlü isme ceza kesildi
Son dakika: Altın tüm zamanların rekorunu kırdı!