İnce Şov'a sert cevap!

Muharrem İnce, Haber Global'da Senem Toluay Ilgaz'ın sunduğu Neden programına konuk oldu. Daha önce kendisine de iletildiği gibi Başkan Erdoğan'ın konuşmasının başlamasıyla yayın kesildi. Bunun üzerine İnce sanki bilgisi yokmuş gibi bir anda tepki göstererek canlı yayını terk etti. Olayı şova çeviren İnce ile ilgili Haber Global'dan açıklama gelirken İletişim Başkanı Fahrettin Altun sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 30.05.2020 00:25 GÜNCELLEME 30.05.2020 09:56
Bu Habere 455 Yorum Yapılmış

Program esnasında haber kanalının planlandığı ve Muharrem İnce'ye bilgilendirildiği şekilde programın kesilip yayının Başkan Erdoğan'a bağlanması CHP'li İnce'yi rahatsız etti.

 

 

MEDYA CAMİASINA İFTİRA!

Başkan Erdoğan'a bağlanılmasını hazmedemeyip "Gururumla kimseyi oynatmam. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor" gibi ifadelerle kriz çıkaran Muharrem İnce'ye İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan sert tepki geldi. Bu tavrın medya camiasına da iftira mahiyeti taşıdığını vurgulayan Altun "Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez. dedi.

 

 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklaması şu şekilde;

"Sayın Muharrem İnce'nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk.

"KABUL EDİLEMEZ"

Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce'nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞAHSINA YÖNELİK BİR HAKARET, İFTİRA VE KARALAMA FURYASI BAŞLATMAYA ÇALIŞILIYOR"

Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz.

HABER GLOBAL'İN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Haber Global'den CHP'li Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesi sonrası açıklama yapıldı.

Haber Global'in sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

Kamuoyunun Bilgisine

Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi.

MUHARREM İNCE'YE SADECE 3 CHP'Lİ DESTEK ÇIKTI

Muhharrem İnce'nin şovuna, sadece CHP'li Atilla Sertel, Özkan Yalım ve Özcan Özel'in destek vermesi dikkat çekti.

YAZDIR
YORUMLAR 455
 • rezalet 3 ay önce Şikayet Et
  orda kanal sen bilirsin demesi gerek idi konusuyor bir ordan bir burdan ne dedigi belli degil gøzler ucuyor yani kafayi cekmis gibi gøzlere bakar anlar orda ønemli konu var iken bøyle basit insanlar ile program yapmak ne kural bu dersin gidecek ise by cekersin bence bunu kanal orda yapmasi gerek idi bu sov yapiyor program sunan kadinlara bakiyorum saf saf cevreye bakiyor gidene by dersin bu kadar
  Cevapla
 • HAHAHA 3 ay önce Şikayet Et
  İnce de kendini Erdoan'a rakip görüyormuş, yazık ya üzüldüm şimdi. Rakip olabilmen için senin bir kere insan olman lazım, artist değil. Bu hareketlerinle ancak senin gibi çapsız hainlerin gözünü boyarsın sen
  Cevapla
 • bekir 3 ay önce Şikayet Et
  artisliğini chp lilere yapıyor.onlarda kahve politikasına yatkın olduğu için .bunun eelenmesini beğeniyorlardır .yoksa boş bir adam . yalovada 2 metre tahtadan köprü yapmıştı ona açılış yaptı .çapsız ın teki .
  Cevapla
 • Sel 3 ay önce Şikayet Et
  Incede COK inceymis ya Boyle oldugunu bilmiyorduk. Ince ince gurur ne gezer sende.
  Cevapla
 • erdem 3 ay önce Şikayet Et
  çok gururlu insandın madem KK nın ırgat çağırır gibi çağırmasında neden gururun kırılmadı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Stoltenberg görüştü!
Japon uzmanlardan ezber bozan çıkış: Virüse karşı etkisiz