Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Bu kaçınılmaz olur!

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sonrası normalleşme sürecine ilişkin olarak yaptığı açıklamada maske ve sosyal mesafenin önemine değinerek, "İkisi birden bozuksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" dedi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Bu kaçınılmaz olur!
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Bu kaçınılmaz olur!
GİRİŞ 02.06.2020 06:28 GÜNCELLEME 02.06.2020 06:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, NTV'de yeni normalleşme sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

 


Bu süreçte özellikle maskenin zorunlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ceyhan, "Maske takmayanlar için yaptırım olması lazım. Bazı illerde İl Pandemi Kurulları'nın önerileri ve idarecilerin kararları doğrultusunda bu yönde karar alındı. Bunun genelleştirilmesi lazım" dedi.

"SOSYAL MESAFE YOKSA MASKENİN ÖNEMİ 10 KAT ARTAR"

 

 

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal mesafenin olmaması durumunda maskenin öneminin 10 kat daha artacağını belirterek, "Maske kullanılmıyorsa ve sosyal mesafe de yoksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Volkan 1 ay önce Şikayet Et
    Bu adamı görmekten sıkıldık her gün kanal kanal geziyor doktorluk yapmıyor herhalde
    Cevapla
  • Uyalım 1 ay önce Şikayet Et
    Bazı insanlarımız maske takmayıp sosyal mesafeye uymayarak sağlığımızı düşünmüyorlar, bu insanlarımızda milletimizi düşünerek maske takıp sosyal mesafeye uymalıdırlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Ayasofya için tarihi gün geldi çattı! Tüm Türkiye bu açıklamaya kilitlendi
Rusya'nın küstah açıklamasına Libya'dan sert karşılık! Bomba Hafter göndermesi