Türkiye yeni haritayı paylaştı!

Doğu Akdeniz'deki haklarında kararlı olan Türkiye'nin peş peşe hamleleri gelmeye devam ediyor. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) sismik araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritayı paylaştı.

Türkiye yeni haritayı paylaştı!
Türkiye yeni haritayı paylaştı!
GİRİŞ 02.06.2020 23:17 GÜNCELLEME 02.06.2020 23:17
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin, BM'ye bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları ile TPAO'nun bu sınırlar içindeki araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritalara yer verdi.

 

 

"TÜRKİYE, EGEMEN HAKLARINI KULLANMAYI KARARLILIKLA SÜRDÜRECEK"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, TPAO'nun araştırma ve sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğu yeni ruhsat sahalarının, Türkiye'nin BM'ye bildirdiği kıta sahanlığı sınırları içinde olduğunu hatırlatarak, "Ülkemiz, defalarca duyurduğu bu sahada egemen haklarını kullanmayı kararlılıkla sürdürecektir." açıklamasında bulunmuştu.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) sismik araştırma ve sondaj ruhsat başvurusunda bulunduğu yeni ruhsat sahalarını gösteren haritayı paylaştı.

TPAO, Akdeniz'de Türk karasuları dışında sahip bulunduğu, pafta numaraları belirlenmiş ruhsat sahalarında yedi adet ilave petrol sahası için başvuruda bulunmuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin kararı 30 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

ETİKETLER
libya
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • Beta 1 ay önce Şikayet Et
  Zaten devletimizin de haklarından vazgeçmesi kabul edilemez
  Cevapla
 • mistoria 1 ay önce Şikayet Et
  Suriye'den biraz saha mı almışız ya? :s
  Cevapla
 • oğuz türkü 1 ay önce Şikayet Et
  ah o adaları verenler ah!..
  Cevapla
 • Karadeniz28 1 ay önce Şikayet Et
  Süper Yakinda Egedede bir Düzenleme yapilmali
  Cevapla
 • Kel Ali 1 ay önce Şikayet Et
  O adalar tez zamanda geri alınıp ismet inönünün büttün ünvanlarıda iptal edilmeli ve gereği derhal yapılmalı benden söyleadalaTürkiyenimeşruu adaları nasıl olurda yanana verilir tümü hayati adala tez zaman da hemde savaşsa savaş baş göz üstüne gider gerekirse gülerek ölürüz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti
BM'den korkutan korona raporu: 130 milyon kişi için kırmızı alarm