Düğün salonları ne zaman açılacak? Bu yaz düğünler ne zaman başlayacak?

Düğün salonları 1 Temmuz itibari ile açılıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile düğünlerini erteleyen ve yeni düğün yapmaya karar veren çiftler ve düğün salonu işletmecileri düğün salonlarının ve kır bahçelerinin açılacağı tarihi merak ediyordu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun resmi Twitter adresinden merakla beklenen tarihi açıkladı.

Düğün salonları ne zaman açılacak? Bu yaz düğünler ne zaman başlayacak?
Düğün salonları ne zaman açılacak? Bu yaz düğünler ne zaman başlayacak?
GİRİŞ 11.06.2020 09:55 GÜNCELLEME 11.06.2020 09:56
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Düğün salonlarının ne zaman açılacağı yaz aylarının gelmesi ile birlikte en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart 2020 tarihinde yayınlanan genelge ile Tiyatro, sinema salonları, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, Çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, Kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, Her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), dernek lokalleri, lunapark, Yüzme havuzu,hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri geçici süre ile kapatılmıştı. Bu kapsamda yuva kurmaya hazırlanan çiftler düğünlerin başlayacağı tarihi sabırsızlıkla beklemeye başladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından 9 Haziran'da beklenen açıklama geldi.

 

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 15 Haziran 2020'de nikah salonları, 1 Temmuz itibari ile düğün salonları ve kır bahçelerinin açılacağını duyurdu.

HANGİ İŞLETMELER KAPATILMIŞTI?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Koronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici olarak durdurmuştu.

YORUMLAR 3
 • Yasemin 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğlence mekanları ne zaman açılacak neden açılmıyor?biz napıcaz borç gırtlağa geldi allahaşkına yeter lütfen acın
  Cevapla
 • düğün 2 yıl önce Şikayet Et
  :-))))) ah garip düğüncüler bir tek sizden bulaşıyor NE TURİSTEN ne kalabalık deniz plaj havuz otobus ve marketten yalnızca yalnızca düğüncülerden bulaşıyor
  Cevapla
 • Deniz 2 yıl önce Şikayet Et
  Dügün salonları keşke kalabalık olsa daha iyi iki üç kişiyle kapasiteli dügün mü olur ya insan bir kere evleniyor şu virüs belası bitsin artık yasaklar kalksın
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'de 'Erdoğan' çatlağı! Son anket Akşener'i zora sokacak
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan büyüme mesajı