Kayyum atanan şehirlere yeni vali atandı

Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı Valiler Kararnamesi'ne göre, kayyum atanan Siirt, Diyarbakır ve Mardin'in yeni valileri belli oldu. Kararnameye göre Adana Valisi Mahmut Demirtaş Mardin Valisi olarak atanırken, Antalya Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır Valisi oldu.

Kayyum atanan şehirlere yeni vali atandı
Kayyum atanan şehirlere yeni vali atandı
GİRİŞ 10.06.2020 04:22 GÜNCELLEME 10.06.2020 04:27
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre terör örgütü PKK'lı kişileri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde işe alan Selçuk Mızraklı'nın yerine atanan Hasan Basri Güzeloğlu Mülkiyet Başmüfettişi olarak görevlendirilirken Diyarbakır Valiliği'ne Münir Karaoğlu getirildi. Ayrıca yine geçmişte kayyum atamaları yapılan Siirt ve Mardin valiliklerde de değişim yaşandı. Siirt Valiliği'ne Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu atanırken, Mardin Valiliği'ne ise Adana Valisi Mahmut Demirtaş atandı.

DİYARBAKIR'A YENİ ATAMA

2019 yılında terör örgütü ile bağlantısı olan kişileri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne doldurarak belediyeyi adeta bir PKK yuvası haline getiren eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'nın görevden alınmasının ardından Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu belediye başkan vekilliğine atanmıştı. Yayınlanan son kararname ile birlikte Güzeloğlu Mülkiyet Başmüfettişliğine atanırken, Diyarbakır'a Antalya Valisi Münir Karaloğlu atandı.

 

 

SİİRT'E KAYYUM SONRASI YENİ VALİ

Hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütüne üye olmak, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlarından soruşturma açılan Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık'ın yerine İçişleri Bakanlığı’nca yapılan kayyum Siirt Belediye Başkanvekilliği’ne Siirt Valisi Ali Fuat Atik getirilmişti. Açıklanan yeni kararname ile birlikte Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yapan Osman Hacıbektaşoğlu Siirt Valiliği'ne atandı.

KAYYUM VALİSİ MARDİN'DE DE DEĞİŞTİ

HDP'li eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, belediye bünyesinde çalışan birçok şirketin yönetimine PKK bağlantılı kişileri getirmesinin ve HDP'li olmayan çalışanların işlerine son vermesinin ardından kayyum ataması sonrasında göreve getirilen Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın yerine Adana valisi Mahmut Demirtaş atandı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
kayyûm
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Göktürk 3 ay önce Şikayet Et
  Bunun müslüman ve demokratlık işi yok.soz konusu vatansa gerisi teferruattir.vatana ihanet edenleri asacaksin olcak bitecek.
  Cevapla
 • Çiçek. 3 ay önce Şikayet Et
  Chpnin başındaki zatı ülkeyi sürekli korku ve endişeye sürüklemekten hep darbeyle korkutan CHP hdp ve pkk ileiş birligi içinde olan her kez hakkında soruşturma başlatılması parti parti olmaktan çıkmış Terörist destekçisine dönmüş ülkeyi bölmek parçalamak halkı aç perişan korku içinde yaşatmak bence istedikleri bu partiler kapatılmalı Erbakan hocamız bunlardan bence 1000 kat iyiydi Allah korkusu vardı ve ülkesini seviyordu bunlar hain bence
  Cevapla
 • Oz vanlı 3 ay önce Şikayet Et
  Van valisinide degisin başkanım lutfennnnn
  Cevapla
 • Hakan türkan 3 ay önce Şikayet Et
  Sonra da deyin Biz müslümaniz Biz Demokratiz Biz hukuk devletiyiz Demi hahah
  Cevapla
 • sivaslı Atilla 3 ay önce Şikayet Et
  ne olmasını istiyordun gardaş..
  Cevapla
 • İbrahim 3 ay önce Şikayet Et
  Sonrada de biz hdpliyiz MarksistizLeninistiz Müslümanız de hu hu hu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüste alarm! Uzmanlardan kritik uyarı: Herkes hastanelere koşacak
İki Yunan vekilden itiraf: Mahkemeye gidersek Meis'i kaybederiz