Kırmızı bültenle aranan terörist yakalandı

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Sabri Dal, emniyet ve MİT'in gerçekleştirdiği ortak operasyonla Şırnak'ta yakalandı.

Kırmızı bültenle aranan terörist yakalandı
Kırmızı bültenle aranan terörist yakalandı
GİRİŞ 19.06.2020 11:09 GÜNCELLEME 19.06.2020 19:59
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Şırnak'ın Silopi ilçesinde yurt dışına kaçma girişiminde bulunan İNTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Sabri Dal, emniyet ve MİT'in ortak çalışmasının ardından yakalandı.

YURTDIŞINA KAÇACAĞI BİLGİSİ GELDİ!

Valilik'ten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığınca PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifresine yönelik gerçekleştirilen müşterek çalışma kapsamında İNTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan bölücü terör örgütü üyesi Sabri Dal'ın Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunduğu ve yurtdışına kaçma hazırlığında olduğu şeklinde bilgiler elde edilmesi üzerine, dün saat 23.35 sıralarında ilgili birimlerce yapılan operasyon neticesinde yakalandığı bildirildi.

SUÇ DOSYASI KABARIK!

Teröristin hakkında 2013 yılında güvenlik korucusu Mehmet Sait Coşkun'un Cizre ilçesinde şehit edilmesi ve Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi eski Belediye Başkanı Salih Tekinalp ile oğlu Sait Tekinalp'in öldürülmesi olaylarının faillerinden olduğu şeklinde bilgiler bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesince devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle 1 kişiyi öldürme suçundan, Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesince silahlı terör örgütüne üye olma suçundan, Cizre Sulh Ceza Mahkemesince 2017/1353 karar numarası ile resmi belgede sahtecilik suçundan, Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesince kasten öldürme suçundan aranması bulunduğu ve İNTERPOL tarafından kırmızı bülten ile arandığı anlaşılmıştır."

 Açıklamada, terörle mücadele kapsamında operasyonlara kararlılıkla devam edildiği vurgulandı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Keamuran 1 ay önce Şikayet Et
  Yakalanıp yargılanmalı ve idanamasi okunmalı ve savunması alınmalı ve Türk Yargısının vereceği ceza ile cezalandırılmalı. Onun öldürülmesi sempatizanları tarafından kahraman ilan edilmesine sebeb olur. Ancak şeffaf bir yargılama ile yargılaması bizim hukuk devleti olduğumuzu gösterir.
  Cevapla
 • Kayserili 1 ay önce Şikayet Et
  Teker teker toplamaya başladılar. İnşallah idam gelirde bunlarda gereken cezayı alır
  Cevapla
 • Ahmet Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç sağ bırakmayacaksın hemen idam yapacaksın, nedir bu milletin bunlardan çektikleri.
  Cevapla
 • Kemal 1 ay önce Şikayet Et
  şu pkk'lileri yakalamayın Allah aşkına. öldürün gitsin yaa. şimdi onu besle ne gerek var.
  Cevapla
 • Akinci 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyayi baslarina yikacagiz,kacis yok
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Miçotakis soluğu orada aldı! Türkiye korkusu artıyor
Avrupa izliyor, Yunanistan sistematik bir şekilde ölüme itiyor!