İsteyene ücretsiz yemek verdi, ikinci şubeyi açtı: Dağıttıkça daha çok kazandım

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, turistik Ören Sahili'nde isteyen herkese ücretsiz yemek veren lokantanın sahibi, ikinci şubesini açtı. İşletme sahibi Adem Teslim, ''Dağıttıkça daha çok kazandım, Allah’a şükürler olsun. Herkese tavsiye ederim, paylaşın'' dedi.

İsteyene ücretsiz yemek verdi, ikinci şubeyi açtı: Dağıttıkça daha çok kazandım
İsteyene ücretsiz yemek verdi, ikinci şubeyi açtı: Dağıttıkça daha çok kazandım
GİRİŞ 29.06.2020 14:09 GÜNCELLEME 29.06.2020 14:12
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Burhaniye Ören Meydanı’nda iki yıldan beri lokanta çalıştıran 57 yaşındaki 3 çocuk ve 5 torun sahibi Adem Teslim, ihtiyaç sahibi insanlarla karşılaşınca, geçen sene örnek bir uygulama başlattı. İş yerinin camına, ‘Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da bir dua ile 'insanlık ölmemiş' dersiniz. Öğrenciler, özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde sizde bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edersiniz. Bizden yana helaldir" diye yazdı. Bugüne kadar çok sayıda insana ücretsiz yemek dağıtan Adem Teslim, bu yıl aynı yerde ikinci şubesini açtı.

 

 'ALLAH’IM DAĞITTIKÇA DAHA FAZLA VERİYOR'

Teslim, geçen yıl başlattığı uygulamayla kimseyi geri çevirmediğini belirterek, ''Bazı şeylerden etkilendim ve bu yazıyı astım. Karnını doyurmak isteyen kimseyi geri çevirmedim. Allah’ım da bereketini verdi, ikinci şubemizi açtık. Ören’e gelmek isteyenler bazıları şöyle düşünebilir; Gidersem, çocuğum döner isterse alamam, köfte isterse alamam. Hiç böyle düşünmesinler. Gönül rahatlığı ile gelsinler. Burada yesinler, içsinler. Bu konuda hiç sıkıntı yok. Herkese örnek olmak istiyorum. Denesinler, dağıttıkça Allah veriyor. Belki Allah nasip ederse üçüncü şubeyi açarız. Elimizden geldiği müddetçe bu hizmete devam etmeye çalışıyoruz. Bu uygulama ne zamana kadar devam edecek diyenler var. Bu uygulama ben burada var olduğum sürece inşallah devam edecek. Tek korkum şu; eğer ben ölürsem veya rahatsızlanır açamayacak olursam, bu işi yapmazlarsa Ören öksüz kalır. Bundan korkuyorum'' dedi.

Adem Teslim’e teşekkür eden İstanbullu Necmi Alanbay, ''Bugün Ören Meydanı’na gittim. Orada Adem kardeşim bir yemek yeri açmış. Gayet güzel. Orada garibanlara bedava yemek dağıtıyor. Çok güzel bir uygulama. Bu tür uygulamaları Türkiye’nin genelinde görmek isteriz. Ören ve Burhaniye için örnek bir davranış. Adem kardeşimize teşekkür ediyorum'' dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
yardım
YAZDIR
YORUMLAR 50
 • Kebır 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah kalbıne gore versın bırını bın etsın.
  Cevapla
 • hakmyemez 1 hafta önce Şikayet Et
  adamsin isi biliyorsun
  Cevapla
 • Kadir 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim bir e on veririm diyor buda ispatı yeterki gösteriş için degil gönülden Allah rızası için olsun hem dünya hem ahireti kazanırsın işte bu en karlı ticaret allah razolsun abimizden
  Cevapla
 • Asım 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah Kabul Etsin. Ben de çayhane açmayı düşünmüştüm ama olmadı.
  Cevapla
 • ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah böyle insanlara versin ve sayısını artırsın inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! Rusya, Yunanistan ve AB'den açıklama!
'Bunlara ses çıkarmayanlar hangi yüzle Ayasofya'ya dokunma diyebiliyor'