Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Atatürk heykeline saldırı' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'nin başkenti Washington'da, Türk büyükelçilik konutu önündeki Atatürk heykeline yönelik saldırıya ilişkin, "Bu menfur eylemin failleri hakkında soruşturma başlatılması için Washington Büyükelçiliğimiz tarafından ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Atatürk heykeline saldırı' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Atatürk heykeline saldırı' açıklaması
GİRİŞ 29.06.2020 19:55 GÜNCELLEME 29.06.2020 19:58
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin Washington Büyükelçilik konutu önündeki Atatürk heykeline asılan bez pankartla ilgili yazlı açıklama yaptı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına ve Türk tarihine bu tür çirkin eylemlerle gölge düşürülemeyeceğini kaydeden Aksoy, açıklamasında şunları kaydetti:    

"Dünya tarihindeki müstesna konumu tartışmasız olan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına ve şanlı tarihimize bu gibi çirkin eylemlerle gölge düşürülemeyeceği muhakkaktır. Bu menfur eylemin failleri hakkında soruşturma başlatılması için Washington Büyükelçiliğimiz tarafından ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır."

Washington'da perşembe günü Türk büyükelçilik konutu önündeki Atatürk heykeline yönelik saldırıda, heykelin üzerine İngilizce "Evet, insanlığa karşı işlenen suçlardan suçluyum" yazılı pankart asılmıştı. 

 

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  haksız değil.
  Cevapla
 • Asım 1 hafta önce Şikayet Et
  Hay Allah.
  Cevapla
 • 01adana 1 hafta önce Şikayet Et
  heykele levha goymaynan o işler olmaz atarı olan gelir yüzümüze söyler
  Cevapla
 • Âdil insan 1 hafta önce Şikayet Et
  Hainleri sadece dışarıda aramaya gerek yok içimizde de hain tohumlar var köklerini kurutmak lazım önce içeriden başlayarak
  Cevapla
 • Serdar 1 hafta önce Şikayet Et
  CHPKK nin adamlaridir .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: UNESCO'dan Ayasofya açıklaması
Son dakika: Dünyanın gözü kulağı Türkiye'deydi! Danıştay, Ayasofya kararını açıkladı