Önder Sav'dan CHP'yi karıştıracak sözler!

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, Temmuz ayında yapılması planlanan CHP kurultayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurultay tarihine tepki gösteren Sav, ''Bu kurultayın neden böyle yapıldığı belli. Bazı yöneticilerimiz geleceğe yönelik endişe taşıyor olabilirler.'' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 30.06.2020 00:29 GÜNCELLEME 30.06.2020 00:36
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, Temmuz ayında yapılması planlanan CHP kurultayı ile ilgili CNN TÜRK'te önemli açıklamalarda bulundu.

ÖNDER SAV'IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE;

 

Martta yapılacakken temmuza ertelenmiş kurultayın henüz daha martta ertelenme koşullarının ortadan kalkmadığı bir ortamda yapılmasından dolayı itiraz ediyorum.

Temmuz'un sıcağında, üstü açık bir ortamda, insanların kafasında güneş kaynarken böyle bir kurultayın yapılmasındaki zorunluluğu kavramakta zorluk çekiyorum.


KURULTAY TEPKİSİ

Biz 36. Kurultayımızı 21 Şubat 2018'de yaptı. Bizim tüzüğümüze göre kurultay 2 yıldan önce yapılamaz, 3 yıldan sonraya da ertelenemez. 2 yıl dolmuş erteleme sürecine girmiş parti. Temmuz sıcağında yapmaktansa pandemi koşullarının azaldığı bir ortamda yapılması uygun olurdu.

Ben hiçbir yere aday değilim. Ben onları geride bıraktım. Ben partimin içinde bulunduğu hukuksal açmazı anlatmakla yükümlü hissediyorum kendimi.

'BAZI YÖNETİCİLER GELECEĞE YÖNELİK ENDİŞE TAŞIYOR'

Bu kurultayın neden böyle yapıldığı belli. Bazı yöneticilerimiz geleceğe yönelik endişe taşıyor olabilirler. Delege henüz eskimemişken, hazır kongrelerden sonra imzalar alınmışken kongreyi yapalım istemişlerdir. Sözün özü böyle bir zamansız ortamda kurultay yapılmasının sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir tatsızlık çıktığında bunun hesabını kim verecek? Van'dan Hakkari'den Edirne'den gelecek olan delegenin ne günahı var?

Pandemi koşullarının eylülde gerileyeceği söyleniyor. Ne acelemiz var? Niçin insanları sıkıntıya sokuyoruz? Beni yurdun dört bir tarafından dostlarımız arıyor çok üzüldüklerini ve gelmemeyi düşündüklerini söylüyorlar.

YORUMLAR 40
 • Seyit-Rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçtaroğlu güvenirliğini yitirmiş bir siyasetçi.Ülke çıkarlarını düşünmeyecek kadar deşifre olmuş bir kişi ne CHP ye nede Türkiye’ye bir fayda etmez.Kongrede ayak oyunları ile kongreden çıksada Türk milletinin kendisine hiç güveni yoktur, kılıçtaroğlu Atatürk’ün partisine Başkan olmuş ama dedesi Türkiye cumhuriyetine 7 sene bidat etmedi .Türkiye cumhuriyetine karşı savaş başlatmıştır .
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sahil şeridinde ege ve Akdeniz de bulunan ilçelerden genelinde binalara ruhsat veoturma izni bilinçli olarak chp belediyeleri veremiyorlar bir nevi milleti kendilerine mahkûm bırakıyorlar araştırılsa iyi olur.oy için
  Cevapla
 • Rıfat 1 yıl önce Şikayet Et
  Çoksa önemli sanki topunuza bu vesile ile virüs bulaşması dileğimizdir
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizde gitmeyin olsun bitsin
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  hep alavere dalavere başka işleri yok bunların
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İnstagram'da 'telif hakkı uyarısı' tuzağı! Kullananlar dikkat...
İmamoğlu'ndan gece yarısı İstiklal'de 'saksı' operasyonu!