Bir Avrupa ülkesi daha Türkiye'yi güvenli ülkeler listesine aldı

Son Dakika haberi; Macaristan'ın Türkiye'yi güvenli ülkeler listesi içinde tuttuğu ve Türkiye'den dönecek Macar turistlere 14 günlük karantina uygulanmayacağı açıklandı.

GİRİŞ 03.07.2020 21:15 GÜNCELLEME 03.07.2020 21:21
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde Türkiye'nin güvenli ülke olduğunu ülkelerin açıkladığını belirterek, "Macaristan Dışişleri Bakanı da beni arayarak, Türkiye'yi güvenli ülkeler listesi içinde tuttuklarını ve Türkiye'den dönecek Macar turistlere 14 günlük karantina uygulamayacaklarını söyledi. AB'nin kararına rağmen." dedi.

Çavuşoğlu, Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde, normalleşme sürecinde kente gelen ilk konuk bakan olan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile "Türkiye-Ukrayna Ortak Stratejik Planlama Grubu 8'inci Toplantısı"nın ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çavuşoğlu, toplantıda, İngiltere'nin seyahat uyarısını kaldırdığı 59 ülkeyi açıkladığını, Türkiye'nin de bunların içinde olduğunu söyledi.

"AB'NİN KARARINA RAĞMEN"

Her ülkenin kendi vatandaşının sağlığını düşünmek zorunda olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Objektif kriterler ortaya konulduğu zaman Türkiye'nin güvenli ülke olduğunu ülkeler açıklıyor. Macaristan Dışişleri Bakanı da beni arayarak, Türkiye'yi güvenli ülkeler listesi içinde tuttuklarını ve Türkiye'den dönecek Macar turistlere 14 günlük karantina uygulamayacaklarını söyledi. AB'nin kararına rağmen." ifadelerini kullandı.. 

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • 2 ay önce Şikayet Et
  Türkün dostu Türktür
  Cevapla
 • Bircihan 6 ay önce Şikayet Et
  Almanya ingiltere ile gizli bir anlaşmanın gereğini yapıyor ingiltere turkiyeye seyahat yasağı yok o yüzden alman turistler gidecekse ingiltere üzerinden türkiye ye gitsin istiyor yani kendi vatandaşlarının cebinden ingiltere için para ödesin istiyor kendi insanını dolaylı yoldan dolandıriyor
  Cevapla
 • Yusuf 6 ay önce Şikayet Et
  Bu ab ülkelerine iyilik asla yramaz.her işlerinde bir tuzağ var buda birisi.
  Cevapla
 • Göçmen 6 ay önce Şikayet Et
  Almanya'nin Türkiye 'yı riskli göstermesi siyasi bir sonraki adımları ekonomik amborgo olabilir
  Cevapla
 • murat 2 ay önce Şikayet Et
  Doğru katiliyorum
  Cevapla
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Tedbiri al normal hayata devam et.... Bazı ülkelerin korona partileri düzenleyecek kadar geri kalmış bir nesil olmaları bizi ilgilendirmemelidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'li Ünal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı! ''Bu millet senin hakkından gelecektir...''
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a balistik füzeyle saldırı, görüntüler şoke etti