CHP’li Kaboğlu, şimdi de Diyanet İşleri Başkanı’nı hedef aldı!

CHP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu bir skandala daha imza attı. CHP'li vekil, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hedef aldı ve Erbaş’ın Cuma hutbesinde nefret tohumları ekici konuşma yaptığını savundu!

GİRİŞ 05.07.2020 04:02 GÜNCELLEME 05.07.2020 04:03
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor" şeklindeki açıklamasından rahatsız olduğunu açıkladı
ve Prof. Dr. Ali Erbaş'ın nefret tohumları ekici bir konuşma yaptığını öne sürdü.TBMM Adalet Komisyonu'nda barolara ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi görüşüldü.

ALİ ERBAŞ'I HEDEF ALDI

Komisyonda konuşma yapan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ı hedef aldı.

 

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu; "Diyanet İşleri Başkanı'nın konuşması ayrıştırıcı, insanların eğilimleriyle, yaşam tarzlarıyla ilgili onlar arasında ayrıştırma sonucunu doğuran nefret tohumları ekici bir konuşma olunca ona tepki göstermek esasen vekiller olarak da bizim görevimizdir, baroların da görevidir" açıklamasını yaparak büyük bir skandala imza attı.

YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Harun 10 ay önce Şikayet Et
  Adam yerine koyup bunları dinlemeye bile gerek yok,demokrasiye devam,pis yalancılar her daim kinlerini kusuyorlar,üstümüze kusmasınlar nereye kusarlarsa kussunlar
  Cevapla
 • İsak 10 ay önce Şikayet Et
  Eğerki bu kendini prof.sanan zavallılar salyalar akıtarak karşı çıkıp var gücüyle eleştiriyorsa,diyanet görevini tam yapmaya başladı demektir.!!
  Cevapla
 • Sonsuz hafıza 10 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu, İmamoğlu,Kaftancıoğlu, Berberoğlu,Kaboğlu yav bunlar kimin oğlu........
  Cevapla
 • Ataullah 10 ay önce Şikayet Et
  İslam güzelliktir. Sapkınlıklar ne zamandan beri yaşam tarzı oldu.Senin dinin sana, benim dinim banadır. Aslında insan eğilimi bahane, gayeleri İslama saldırmak. İslam gerçekten hangi şeytani sapkın emellerinize dur diyor ki nefret tohumu ekici oluyor.İslam güzel Ahlak dinidir.
  Cevapla
 • Ataullah 10 ay önce Şikayet Et
  İSLAM Hayra güzelliğe çağırmak her türlü çirkinlik kötülükten vazgeçirip uzaklaştırmaktır. İslamın içine yeni sapkın bir fırka daha sokulmaya çalışılmaktadır. Radikal Ilımlı derken Yumuşakta eklenirse şaşmamak gerekir.Kalbinde zerre kadar iman kırıntısı taşıyan kim var ise; bu tiksindirici duruma eyvallah demez. Allah'ın İslamla şereflendirdiği hiç bir kul kabul etmez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin'in koronavirüs belgeleri sızdı
Her ile ayrı normalleşme!