Termometreler 52 dereceyi gösterdi! Ortalık kavruldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın günlerdir vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği Gaziantep'te, 52 dereceyi gösteren termometreler de vatandaşları evde tutmaya yetmedi. Kent merkezinde 52 dereceyi gören sıcağa rağmen çarşı pazardaki aşırı yoğunluk pes dedirtti.

GİRİŞ 06.07.2020 17:21 GÜNCELLEME 06.07.2020 17:31
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz haftalarda sosyal mesafe ve maske kuralına en az uyan il olarak dikkat çeken Gaziantep'te, 52 dereceye ulaşan hava sıcaklıkları da vatandaşları evde tutmaya yetmedi. Son günlerde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından vaka sayısı yoğun şekilde artan kentler arasında gösterilen Gaziantep'te, sıcak hava nedeniyle nefes almak bile zorlaşmasına rağmen sokaklardaki yoğunluk azalmadı. Çarşı pazara akın eden vatandaşların çoğunluğu sosyal mesafe kuralını hiçe sayarken bazı vatandaşlar hiç maske takmadı, bazıları ise maskelerini çenesinin altına kadar indirdi. Sıcağın kendilerini etkilediğini söyleyen bazı vatandaşlar ise işleri olduğu için dışarı çıkmak zorunda kaldıklarını söyledi.

 

 

"DEVLET HER VATANDAŞIN BAŞINA POLİS DİKEMEZ"

Çarşıdaki yoğunluğun sıcaklığa rağmen çok fazla olduğunu söyleyen bir vatandaş, "Hava çok sıcak. Nefes almak bile zor ama çarşı çok kalabalık. İnsanlar ne sıcağı ne de virüsü pek takmıyor. Bazı vatandaşlar sosyal mesafeyi hiç umursamıyor. Bazıları ise maskelerini çenesinin altına kadar indirerek dolaşıyor" derken bir başka vatandaş ise "Devlet ve yetkililer alınması gereken bütün önlemleri söylüyor ama halk pek dikkat etmiyor. Devlet her vatandaşın başına polis asker dikemez ki. Yani o yüzden biraz iş vatandaşlara kalıyor. Gaziantep'te ise vatandaşlar bu durumu pek umursamıyor" ifadelerini kullandı.

 

 

Bir başka vatandaş da insanların kullanıp yere attığı maskelerden virüs bulaştığını iddia ederek yetkililere önlem alınması için çağrıda bulundu. Sıcak havaya ve salgına rağmen dışarı çıkan genç bir vatandaşın alışveriş için dışarı çıktığını söylemesi de dikkat çekti.

ETİKETLER
Hava durumu termometre
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Termometre güneşte kalmış anlaşılan 52 derece sıcaklık olduğuna inanmıyorum, meteoroloji buna benzer bir sıcaklık göstermiyor.
  Cevapla
 • Covitoks 2 ay önce Şikayet Et
  52 derece üstadım ne yapsın millet gölge arıyor herkesin klimalı havuzlu evi yok pescdedirtmiş miş asıl size pes
  Cevapla
 • Mahsun 2 ay önce Şikayet Et
  Yazin bitmeyen Korona kisin bitermi?
  Cevapla
 • sıkar 2 ay önce Şikayet Et
  okulları açmasınlar
  Cevapla
 • Tr-1 2 ay önce Şikayet Et
  Sokak insaniyiz ne derseniz deyin elini kolunu sallaya sallaya bos bos avanak avanak saga sola baka baka geselim isdiyoruz eve kapanmak 52 dereceden daha cileli demekki..
  Cevapla
 • Abdullahoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  işte yurdum insanı sırtı yere gelmeden pes etmez
  Cevapla
 • Faruk 2 ay önce Şikayet Et
  Sanki Çin ABD Avrupa falan buranın insanları virüsten dolayı kendini eve kapattı, oralarda da herkes dışarda sokaklarda ne alakası var yurdum insanıyla. Tüm bunların sebebi o bela musibet kişinin başına gelmedikçe sağlığının kıymetini bilmediğinden kaynaklanıyor mesele bu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ermenistan'dan S-300 hamlesi! Azerbaycan'dan son dakika açıklaması
Aliyev ateş püskürdü: Bu aptal diktatörü durdurmazsanız biz durduracağız